Wakacyjna przygoda

Klimatyzacja w biurze zaczyna pracować pełną parą. Dni są coraz cieplejsze. Powoli, krok po kroku, nadchodzi czas wakacji. W wolnej chwili łapiesz się na marzeniach o zbliżającym się urlopie, o wylegiwaniu się na plażach Morza Śródziemnego, popijaniu koktajli w hotelowych bufetach. W myślach przemierzasz wąskie uliczki turystycznych kurortów, zwiedzasz antyczne ruiny, kupujesz niezwykłe pamiątki na lokalnych bazarach.

Zapowiada się wspaniale. Wycieczka zarezerwowana, w głowie masz już szczegółowe plany poszczególnych etapów wyprawy, powoli zaopatrujesz się w potrzebne rzeczy. Zaczynasz się zastanawiać nad kursem językowym. Wiesz, że podróż będzie o wiele ciekawsza, jeżeli samodzielnie zaplanujesz wycieczki i zakupy, ale żeby to zrobić warto znać choć kilka słów w ojczystym języku kraju, do którego się wybierasz. Rozmawiając z miejscowymi „na migi” czy korzystając z rozmówek, może się zdarzyć, że zamiast „łapać okazję” będziesz płacić ceny „dla turystów”. Znając język, możesz organizować wycieczki we własnym zakresie, aby zwiedzić najbardziej interesujące miejsca, zamiast tych najbardziej obleganych. Żeby przeżyć coś niezwykłego, żeby te wakacje stały się niezapomnianą przygodą, warto znać język. Tylko w ten sposób naprawdę poznasz ludzi, ich kulturę, będziesz swobodnie z nimi rozmawiać, targować się i żartować.

Do wyjazdu pozostało jeszcze trochę czasu, więc spokojnie przeglądasz oferty szkół językowych. Spisujesz kilka adresów i telefonów, żeby umówić się na rozmowy i prezentacje, w końcu to najlepszy sposób, by poznać szkołę i metody nauki jakie proponuje. Podczas takich poszukiwań, na pewno zwrócisz uwagę na Salon SITA. Tutaj przy filiżance zielonej herbaty dowiesz się, jak się uczyć w stanie odprężenia. Sympatyczny prezenter zaprosi Cię na chwilę relaksu w wygodnym fotelu z urządzeniem SITA. To wspaniałe przeżycie. Leżąc swobodnie w fotelu, przez zamknięte powieki będziesz dostrzegać łagodne światło, pulsujące w rytm Twojego oddechu. W tle usłyszysz przyjemną muzykę. I po chwili, myśli gdzieś się rozproszą, umilkną dźwięki telefonów i odgłosy samochodów. W wyobraźni będziesz spacerować po piaszczystych plażach i nurkować w ciepłym morzu. Poczujesz się jak na wakacjach. W tym momencie wiesz, że to jest to, czego szukasz.

Ale relaks to dopiero początek. System SITA to możliwość porozumiewania się w nowym języku. Możesz się uczyć w domu lub w podróży. Z kursu mogą korzystać wszyscy Twoi bliscy. Pomyśl o wieczorach, podczas których całą rodziną będziecie rozmawiać po angielsku, niemiecku, włosku, francusku, a nawet hiszpańsku. Relaksując się, będziecie wyobrażać sobie swój przyszły, wymarzony urlop. A co najważniejsze, zdobyta wiedza umożliwi Wam lepiej poznać kraj, do którego się wybieracie na wakacje i przeżyć niezapomnianą, wakacyjną przygodę.

Sydonia Krey

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry