Targi Edukacyjne w Lublinie

Jaką szkołę wybrać? Jaki zawód jest dla mnie najlepszy? Czy warto podążać za marzeniami? W głowach uczniów wybierających dalszą ścieżkę kształcenia pojawia się wiele nurtujących pytań. Z pomocą przychodzą Targi Edukacyjne, które już od kilkunastu lat odbywają się w Lublinie. Oferta uczelni i szkół średnich, Lubelska Strefa Zawodów, wykłady motywacyjne, występy na scenie oraz bez wątpienia tłumy młodzieży – tak zapowiada się kolejna, już XIII edycja wydarzenia, 16-17 lutego 2017 roku.

Wsparcie w trudnym wyborze

Targi Edukacyjne co roku cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży. W poprzedniej edycji, udział wzięło ponad 100 Wystawców oraz ok 9 500 Zwiedzających. – Targi to z jednej strony doskonały czas na zapoznanie się z bardzo różnorodną ofertą edukacyjną uczelni i szkół średnich, a z drugiej, wspaniała okazja do prezentacji osiągnięć uczniów i nauczycieli – podkreśla Ewa Kołodyńska-Cioczek, kierownik Targów. – Przede wszystkim to ogromne wsparcie dla młodych ludzi, którzy stoją przed jednym z pierwszych poważnych wyborów życiowych – dodaje. Do grona Wystawców dołączyły już lubelskie szkoły średnie, uczelnie z Lublina, Krakowa, Białej Podlaskiej, Wrocławia i Warszawy.

Przewodnik dla maturzysty

Tegoroczną nowością będą wykłady skierowane do uczniów (szczególnie maturzystów), pełne porad i odpowiedzi na pytania, jak się uczyć, jak powtarzać, by powtarzać skutecznie, co pomaga, a co przeszkadza w nauce, jak wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji. Wykłady poprowadzi Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki, pasjonat nauczania, w zawodzie nauczyciela sprawdza się już od ponad dwudziestu lat. – Wykład wskazuje ścieżkę i zachęca ucznia, by chciał nią podążać w realizacji swoich marzeń – zachęca Dariusz Kulma, współpracujący z Firmą Edukacyjno-Wydawniczą ELITMAT, organizatorem wykładów. – To spotkanie dwóch stron: uczniów i nauczyciela? Niekoniecznie, raczej uczniów i ich przyjaciela, bo trzeba być przyjacielem młodzieży, by mówić im o sprawach istotnych, nie wzbudzając w nich poczucia bycia pouczanym czy strofowanym – dodaje.

Sprawdź, czy to zawód dla Ciebie

Już po raz drugi na Targach Edukacyjnych powstanie Lubelska Strefa Zawodów, wspólna inicjatywa Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz publicznych szkół zawodowych z Lublina. Uczniowie zademonstrują umiejętności doskonalone na poszczególnych kierunkach w szkołach zawodowych. Na swoich stanowiskach zaprezentują się m.in. przyszli kucharze, stolarze, ogrodnicy, plastycy czy mechanicy.

Scena dla młodych

Nieodłącznym elementem wydarzenia są prezentacje uczniów z lubelskich szkół średnich.
Na pewno także w tym roku na scenie nie zabraknie tańca, śpiewu, gry na instrumentach, wyczynów sportowych i pokazu musztry.

Szczegóły na temat tegorocznej edycji targów znajdziesz tutaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry