Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon w Rzeszowie

Już w drugim tygodniu przyszłego miesiąca, 7 i 8 lutego odbędzie się XII edycja Podkarpackich Targów Edukacyjnych EduSalon w Rzeszowie. Jeśli jesteś w szkole średniej i nie wiesz, jakie studia wybrać – nie może Cię tam zabraknąć. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ofertą edukacyjną polskich i zagranicznych szkół wyższych, wziąć udział w ciekawych warsztatach, a także kupić książkę na kiermaszu.

Dlaczego warto wziąć udział?

Wydarzenie odbędzie się w Hali PODPROMIE w Rzeszowie. Organizatorzy zapraszają wszystkich uczniów szkół średnich, a w szczególności tegorocznych maturzystów, którzy już w tym roku będą wybierać uczelnie oraz kierunek studiów. Podczas targów uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą prawie 100 wystawców: publicznych i prywatnych uczelni z całej Polski oraz z zagranicy (m. in. z Anglii, Danii, Holandii, Szwecji). Na targach pojawią się również przedstawiciele szkół policealnych, internetowych portali edukacyjnych, a także doradcy zawodowi, z których wiedzy i doświadczenia będą mogli skorzystać przyszli kandydaci na studia.

Weź udział w warsztatach i skorzystaj z doradztwa

Na EduSalonie pojawią się doradcy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie. Doradcy tej placówki pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze przyszłego zawodu. Podczas targów pojawią się również pracownicy naukowi rzeszowskich uczelni: Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl oraz Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie. W ramach bloku „Lekcje inne niż zwykłe” odbędzie się kilka warsztatów, m. in.

  • lekcja chemii: Baw się z nami kolorami (Politechnika Rzeszowska),
  • lekcja współczesnej kryminalistyki, czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw (Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl),
  • lekcja coachingu: Poznaj siebie przez swoje cele (Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie),
  • lekcja ekonomii: Negocjacje- czy tylko w biznesie? (Uniwersytet Rzeszowski),
  • lekcja kariery: studia w Anglii – zawody przyszłości (OXFORDON studia w Anglii),
  • lekcja informatyki: Nieco o historii i współczesności „dużych” komputerów (Politechnika Rzeszowska).

Kiermasz książki

W ramach XII Podkarpackich Targów Edukacyjnych EduSalon, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizuje kiermasz książek, na który w tym roku przeznaczy blisko 4 tysiące książek. Uczestnicy targów będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty książek dla młodzieży, uczniów, studentów i dorosłych. Biblioteka zaproponuje również książki dla najmłodszych. Na Czytelników będą czekały: poradniki, opracowania literackie, biografie, a także literatura piękna. Zainteresowani odnajdą książki i podręczniki, którymi będą mogli uzupełnić własne księgozbiory.
Imprezę będzie można zwiedzać w godzinach: wtorek (7 lutego) 9.00-14.00, środa (8 lutego) 9.00-13.00. WSTĘP NA TARGI JEST BEZPŁATNY.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry