Prawa Obywatelskie – Znam, rozumiem, korzystam!

Najzdolniejsza młodzież powalczy o indeks Uczelni Łazarskiego! Rozpoczęły się eliminacje ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach i Wolnościach Obywatelskich organizowanej przez jeden z najlepszych w Polsce Wydziałów Prawa i Administracji na Uczelni Łazarskiego. Uczestnicy mogą zgłaszać udział w konkursie do 9 stycznia 2017 roku!

Dlaczego warto wziąć udział?

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zarówno liceów, jak i techników. W tegorocznej edycji stawką finału, do którego zostanie zakwalifikowana grupa 6 uczniów, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów, będzie wyjazd do Strasburga, nieodpłatny I rok studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego oraz staż w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Przewidziano także nagrody dodatkowe, również dla nauczycieli! Oprócz możliwości wygrania atrakcyjnych nagród, Olimpiada stanowi również wspaniałą okazję do sprawdzenia i powtórzenia wiedzy przed zbliżającymi się egzaminami maturalnymi. Na dedykowanej stronie po zakończeniu zapisów będą dostępne pomoce dydaktyczne oraz akty prawne zgodne z jej zakresem merytorycznym. Ponadto udział w ogólnopolskim konkursie stwarza uczestnikom niepowtarzalną szansę na poznanie rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia szkół odbywają się za pomocą formularza on-line, który znajdziesz tutaj.  Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłoszenia mailowe, wpisując w tytule „Zgłoszenie” na adres: e.milan@lazarski.edu.pl. Prosimy o podanie imienia i nazwiska, adresu mailowego, numeru telefonu oraz adresu szkoły.

Jakie są zasady udziału?

Eliminacje szkolne obejmują pisemny test kompetencji (do 9 stycznia 2017 r.) Eliminacje okręgowe obejmują natomiast test oraz pisemne pytania otwarte dla osób, które uzyskały co najmniej 80% punktów podczas etapu I (27 lutego 2016 r.) Finaliści test zawierający pytania otwarte i zamknięte (22 marca 2017 r.) Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Prawa Obywatelskich.

 
Więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach i Wolnościach Obywatelskich znajdziesz tutaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry