Kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

Już na początku przyszłego roku rusza XXI edycja Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Konkurs jest organizowany dla tegorocznych maturzystów z całej Polski. Na tych, którzy wykażą się największą wiedzą i znajomością historii krakowskiego uniwersytetu, czekają wolne miejsce na wymarzone kierunki niemal wszystkich Wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Rejestracja uczestników na tegoroczną, XXI edycję potrwa do 18 lutego 2017 roku, a eliminacje zostały zaplanowane na 4 marca. Dlaczego warto wziąć udział? Dla najlepszych maturzystów, którzy wezmą udział w ogólnopolskim konkursie z wiedzy na temat historii polskiej i europejskiej oświaty, czekają wolne miejsca na najbardziej popularne kierunki studiów na UJ, m.in. na prawo, psychologię, matematykę, a także studia filologiczne. Finaliści Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim jeszcze przed napisaniem wszystkich egzaminów maturalnych będą mieli zagwarantowane miejsca na wybranym przez siebie kierunków.

To już XXI edycja

Po raz pierwszy konkurs wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim został zorganizowany w 1996. Formuła konkursu rozwijała się na przestrzeni lat. Pierwsza edycja miała charakter regionalny, a udział w konkursie brali uczniowie ze szkół należących do Podhalańskiego Związku Gmin. Wraz z kolejnymi edycjami zasiąg konkursu i zainteresowanie wśród maturzystów rosło, aż w końcu Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim stał się wydarzeniem ogólnopolskim. Od czasu ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji Konkursu, eliminacje dla uczestników odbywają się także w Londynie.

Poznaj historię polskiej i europejskiej oświaty

Najważniejszym celem organizowanego konkursu jest przybliżenie historii oświaty polskiej i europejskiej poprzez historię krakowskiej uczelni. Jednym z zadań przedsięwzięcia jest stworzenie uczniom z całej Polski oraz spoza jej granic możliwości poznania oferty studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zrównanie szans dostępu do nich kandydatom niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Więcej na temat konkursu oraz listę wymaganych lektur dla uczestników konkursu znajdziesz na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Skorzystaj z formularza rejestracyjnego i zapisz się na konkurs już dziś.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry