Wzorce dokumentów dla szkół związanych z nauczaniem zdalnym

Zespół ds. e-learningu szkolnego serwisu Edukacja.net opracował wzorce dokumentów związane z nauczaniem zdalnym wymagane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do bezpłatnego pobrania, modyfikacji i dostosowania do specyfiki warunków konkretnej szkoły.

Przygotowaliśmy w serwisie Edukacje.net wsparcie dla dyrektorów szkół i nauczycieli przygotowujących dokumenty związane z nauczaniem zdałbym wymagane przez MEN.

Wzorce dokumentów – nauczanie zdalne w szkole

Opracowaliśmy wzorce dokumentów przy współpracy z nauczycielami kilku szkół. Efektem są pliki tekstowe do pobrania, zawierające wzorce

  • informacji dla nauczycieli, uczniów ich rodziców w sprawie zasad kształcenia na odległość obowiązujących w Informacja dla rodziców uczniów na temat sposobu organizacji dzieciom warunków do nauki w domu, motywacji i wspierania dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą oraz zachowania bezpieczeństwa w sieci,
  • informacji dla rodziców uczniów danej szkoły na temat sposobu organizacji dzieciom warunków do nauki w domu, motywacji i wspierania dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą oraz zachowania bezpieczeństwa w sieci.

Materiały zostały przygotowane tak, aby odpowiadały zasadom kształcenia zdalnego obowiązującym w polskich szkołach od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. W szczególności są zgodne z:

  • rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
  • rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Autorzy zgadzają się na nieodpłatne wykorzystywanie wzorów i ich modyfikacje przez każdą szkołę publiczną i niepubliczną w Polsce oraz umieszczenie w witrynie internetowej szkoły i przesyłanie członkom społeczności szkolnej drogą elektroniczną zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia z dnia 4 lutego 1994 r. 

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z materiałów?

Trzeba poniżej podać w formularzu poniżej adres mejlowy przedstawiciela szkoły, jego imię i nazwisko i zatwierdzić dane. Na ten adres zostanie wysłana wiadomość z informacją, co trzeba zrobić, żeby pobrać pliki i skorzystać nieodpłatnie z przygotowanych materiałów.  pobierz

 
 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top