Wrocławski Festiwal Edukacji 2018

Już za niecały miesiąc, 25 i 26 marca na Stadionie we Wrocławiu odbędzie się Wrocławski Festiwal Edukacji 2018. W tegorocznej edycji udział weźmie kilkudziesięciu wystawców, a także goście specjalni.

Ideą przedsięwzięcia jest integracja środowisk naukowych oraz biznesowych z najmłodszymi mieszkańcami Dolnego Śląska – którzy wkrótce staną przed wyborem własnej ścieżki kształcenia, a następnie zaczną wchodzić na rynek pracy. Dlatego tak ważne jest, aby już teraz młodzież mogła poznać jego specyfikę i zaplanować swój rozwój, który przełoży się na satysfakcjonującą pracę w przyszłości. W ramach Wrocławskiego Festiwalu Edukacji 2018 przewidziano liczne warsztaty, szkolenia, konferencje oraz dyskusje – z udziałem znanych przedstawicieli świata nauki i biznesu, którzy opowiedzą m.in. o wymaganiach, jakie współczesny rynek pracy stawia kandydatom na studia.

Jednocześnie na Festiwal zapraszamy nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców. Eksperci z sektora edukacji opowiedzą im o wprowadzanych zmianach w egzaminach ośmioklasisty, egzaminach maturalnych, czy na wspomniane studia wyższe, innymi słowy – kompleksowej reformie szkolnictwa.  Wśród Gości Specjalnych pojawią się m.in. twórca popularnego kanału Matura To Bzdura.TV – Adam Drzewicki oraz Radosław Kotarski – popularyzator wiedzy, twórca programów Polimaty na YouTube oraz Podróże z historią w TVP 2, autor i wydawca książki Włam się do mózgu. Udział w Festiwalu pozwoli uczniom nie tylko być na bieżąco z trendami na rynku pracy, lecz przede wszystkim wyposaży ich (jak również rodziców oraz nauczycieli) w niezbędną wiedzę na takie tematy jak: kierunki i możliwości rozwoju, korzyści z inwestowania w siebie, skutki nieprzemyślanych i zbyt pochopnych decyzji oraz wymagania i specyfika rynku pracy – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Festiwal objęty został Patronatami Honorowymi: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.


Gospodarzem Festiwalu jest firma EIE Sp. z o.o. specjalizująca się w konsultingu edukacyjnym oraz organizacją obozów letnich i wyjazdów semestralnych do najbardziej prestiżowych szkół świata i Europy Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top