Jak było na Dniach Otwartych WSIZ w Rzeszowie?

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie już od kilku lat organizuje wydarzenie pod nazwą Dni Otwarte. Spotkania są przygotowywane z myślą o uczniach szkół średnich, a w szczególności tegorocznych maturzystach. Dni Otwarte to doskonała okazja na zapoznanie się z ofertą uczelni, zdobycia informacji o prowadzonych kierunkach studiów, specjalnościach, a także procesie rekrutacji. Uczestnicy mogą także zwiedzić laboratoria, a także porozmawiać z wykładowcami, studentami oraz absolwentami WSIiZ. Spotkania te cieszą się niezwykłym zainteresowaniem.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to uczelnia, która kształci praktycznie – zajęcia podczas Dnia Otwartego, tak jak i dla studentów, prowadzone były przez praktyków i miały formę warsztatów oraz lekcji, wymagających aktywności i zaangażowania ucznia. W dniu 15 marca w Kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania odbyła się druga edycja tegorocznych Dni Otwartych WSIiZ, łącznie w obydwu edycjach wzięło udział ponad 1000 uczniów, głównie młodzieży z blisko 30 szkół z Polski południowo-wschodniej m.in. Rzeszowa, Dębicy, Gorlic, Jasła, Stalowej Woli, Ustrzyk Dolnych, a także Biłgoraja. Uczestnicy poznawali specjalistyczne laboratoria, a także uczestniczyli w warsztatach i zajęciach m.in.:

  • z zakresu nowoczesnego dziennikarstwa,
  • fotografii,
  • najciekawszych lotnisk czy hoteli świata,
  • zarządzania emocjami,
  • grafiki komputerowej i wirtualnej rzeczywistości,
  • dietetyki.

– Zapraszamy maturzystów do siebie, ponieważ chcemy szczegółowo zaprezentować ofertę edukacyjną, ale przede wszystkim pokazać im, że studiowanie to nie tylko nauka, ale również styl życia, zabawa, zbieranie doświadczeń, nawiązywanie kontaktów, poszerzanie horyzontów, rozwijanie zainteresowań i pasji – informuje Krzysztof Tokarz, p.o. dyrektora ds. marketingu.

Dodatkowe atrakcje, które przewidziano dla uczestników podczas Dnia Otwartego WSIiZ to m.in.: pokazy dronów oraz robotów, obserwacje pracy radaru lotu oraz symulatora lotu, pokaz wytwarzania kosmetyków, czy możliwość konsultacji maturalnych. Największym zainteresowaniem cieszyły się gogle VR, spotkania z dietetyki oraz wytwarzania kosmetyków, a także atrakcje studiów lotniczych oraz analiza pracy radaru loty, czy też symulator lotu. Na zakończenie młodzież mogła zrobić pamiątkowego gif-a.

– Bardzo chętnie wziąłem udział w Dniach Otwartych WSIiZ bo zainteresowała mnie szeroka oferta uczelni zwłaszcza w kontekście logistyki oraz informatyki. Zdradzę, że po maturze będę się decydował na studia w jednym z tych dwóch obszarów, a dzisiejsze rozmowy z pracownikami szkoły, a zwłaszcza studentami utwierdziły mnie w tym aby wybrać WSIiZ – mówi Dawid, tegoroczny maturzysta z Dębicy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top