Gala Przedsiębiorczości 2018

9 marca 2018 roku w godz. 12-13.20 w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 14. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W 2017 roku w Dniu przedsiębiorczości uczestniczyło prawie 36 tysięcy uczniów z 630 szkół oraz 36 tysięcy wolontariuszy z ponad 12 tysięcy firm i instytucji. We wszystkich edycjach programu wzięło udział 553 885 uczniów. Dzięki możliwości odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W trakcie wizyty uczniowie mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania, a także zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.

W uroczystości wzięła udział Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej.

– Kiedy dyskutowaliśmy przed wdrażaniem reformy edukacji, analizowaliśmy również działania związane z realizacją waszego konkursu – powiedziała minister Zalewska. Dzięki temu pozwoliliście nam wprowadzić obowiązkowe zajęcia z doradztwa zawodowego w szkołach – dodaje.

Gala zainauguruje jednocześnie 15. edycję Dnia przedsiębiorczości, która uzyskała Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018. Podczas Gali nagrodzone zostaną najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, a także najaktywniejsi szkolni koordynatorzy oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie „Jak dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe.”

– Miałam możliwość zobaczenia na własne oczy profesjonalnego sprzętu monitorującego funkcje życiowe pacjentów, mogłam uczestniczyć w porodzie przez cesarskie cięcie. Teraz wiem, że moim celem i powołaniem jest pomoc potrzebującym i ratowanie ludzkiego życia – opisuje swoje doświadczenie z Dniem przedsiębiorczości Wiktoria Nogalska, laureatka konkursu w kategorii praca pisemna.

Pani Wioletta Czepukoić z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Marii Skłodowskiej-Curie w Grudziądzu, laureatka konkursu na najaktywniejszego szkolnego koordynatora przyznaje, że to wyróżnienie ma dla niej duże znaczenie.

Istotnym elementem programu jest aktywizacja dorosłych w ramach wolontariatu pracowniczego na rzecz edukacji młodzieży.

– To jest właśnie ten czas kiedy można podjąć z punktu widzenia młodego człowieka decyzję, która będzie dla niego dobra i będzie kluczowa dla jego kariery zawodowej, a nie będzie to decyzja przypadkowa – mówi Jan Zając, Prezes Zarządu Ziko Apteka Sp. z o.o.

Organizacją Dnia przedsiębiorczości jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która jest organizacją pożytku publicznego, wspierającą przygotowanie dzieci i młodzieży w warunkach gospodarki rynkowej. Celem organizacji jest umożliwienie młodym osobom zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności, które ułatwią im realizację celów zawodowych w przyszłości. Programy Fundacji przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów.Dotychczas w programach Fundacji wzięło udział ponad 7 milionów uczniów z całej Polski.

Więcej informacji znajdziesz tutaj. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top