Matura / Studia

Jaki kierunek studiów wybrać? Poradnik dla kandydatów na studia

Jaki kierunek studiów wybrać? Im bliżej wyboru uczelni, tym częściej pojawia się w głowie to pytanie. Rynek edukacyjny daje różne możliwości kształcenia, a wiele uczelni oferuje podobne specjalizacje. Mnogość propozycji utrudnia podjęcie decyzji. Dr Ewa Wojtowicz, doradca zawodowy z Centrum Pracy i Kariery Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej o tym, jak pomóc sobie w dokonaniu dobrego …

Studia

Strach przed nieznanym, czyli jak naprawdę wyglądają studia?

Każdy, kto miał problemy w szkole podstawowej lub później, w gimnazjum czy szkole średniej, boi się następnego etapu edukacji. W zależności od tego jakie są te problemy, inny jest lęk przed nieznanym. Ale nie obawiaj się, w porównaniu z tym wszystkim co już przeszedłeś, studia to sama przyjemność.

Studia

Napoje izotoniczne a energetyczne

Chcielibyśmy wskazać różnice pomiędzy “energetykami” a napojami izotonicznymi. Czym różnią się te środki i dlaczego nie powinniśmy ich mylić?

Studia

Paliwo dla mózgu – czyli kilka słów o suplementach

Niestety nie istnieją cudowne tabletki i eliksiry, dzięki którym w parę godzin przeobrazimy się w geniuszy. Nic nie zastąpi regularnego uczęszczania na zajęcia oraz obowiązkowej nauki. Środki, o których będę wspominał, mają za zadanie wspomóc jedynie pracę mózgu, aby był w stanie przyswoić więcej informacji w krótszym czasie.

Studia

Studia przyszłości

Badania przeprowadzane w ostatnim czasie przez ekspertów wskazują, że najbardziej pomyślne perspektywy zatrudnienia posiadają absolwenci kierunków ścisłych i technicznych. To oni najszybciej po ukończeniu studiów dostają pracę, a ich zarobki na start mieszczą się w granicach od 3 do 5 tys.