Studia

Energetyka i chemia jądrowa

Szukasz przyszłościowego kierunku studiów? Masz umysł ścisły, większych problemów nie sprawiają Ci takie przedmioty jak chemia, fizyka, matematyka? Zastanów się nad wyborem kierunku Energetyka i chemia jądrowa. Z nazwy „wybuchowe”, studia te należą do grupy prestiżowych i zorientowanych na przyszłość, choć nie tak daleką. Budowa elektrowni jądrowej w Polsce pozostaje już tylko kwestią czasu. W …

Studia

Filologia chińska (sinologia)

Według prognoz ekonomistów, w ciągu najbliższych 20 lat Chiny staną się najpotężniejszą gospodarką świata. Coraz więcej azjatyckich koncernów otwiera placówki swoich firm w Europie. Wobec tego znajomość języka chińskiego może stać się Twoim dużym atutem w przyszłej karierze zawodowej. Kierunek studiów o nazwie Sinologia może być zatem świetnym pomaturalnym wyborem. Od kandydatów na Filologię chińską …

Studia

Wysokie loty na kierunku Lotnictwo

Jeśli marzysz o lataniu w przestworzach, siedzeniu za sterami wielkich samolotów pasażerskich lub niesamowitych maszyn wojskowych, to studiowanie lotnictwa… niewiele Ci w tym pomoże. Jak się okazuje, lotnik to wcale nie ten, kto lata samolotem, a każdy, kto skończy kierunek Lotnictwo. Zatem czego, jeśli nie latania tam uczą? Przeczytaj.

Studia

Dziennikarstwo nie tylko dla przyszłych dziennikarzy

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to kierunek dla osób z charyzmatyczną osobowością, ambitnych, nie zniechęcających się szybko oraz dla tych, którzy potrafią dobrze radzić sobie w sytuacjach stresowych. Brzmi jak Twoja charakterystyka? Czytaj dalej.

Studia

Granie emocjami, czyli zawód aktor

Sława, brawa, autografy… Aktorstwo wcale nie jest takim łatwym zawodem, jakby się mogło wydawać. Oprócz artystycznej wrażliwości wymaga dużej odporności psychicznej, uporu, woli walki, a także… kondycji i sprawności fizycznej. Jednak każdego roku wielu maturzystów zadaje pytanie: Jak zostać aktorem?
Dla kogo aktorstwo?

Studia

Automatyka i robotyka kierunkiem przyszłości

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że na rynku pracy stale rośnie zapotrzebowanie na osoby potrafiące nie tylko obsługiwać podstawowe maszyny, ale także mogące uczestniczyć w tworzeniu urządzeń oraz eksploatacji zaawansowanych systemów i oprogramowania. Jeśli interesujesz się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, dobrze radzisz sobie z przedmiotami ścisłymi, a także potrafisz myśleć precyzyjnie i kreatywnie, kierunek Automatyka i Robotyka …

Studia

Kim jest psycholog?

Studia psychologiczne kojarzą się z prestiżem, ponieważ w społeczeństwie panuje niejako moda na ten kierunek. Osoby, które zyskają takie wykształcenie, posiadają umiejętności otwierające sporo drzwi kariery zawodowej. Wielu osobom zawód ten kojarzy się z rozwiązywaniem tajemnic i odgadywaniem cudzych myśli. Jeśli wydaje Ci się, że po uzyskaniu dyplomu z psychologii będziesz w stanie manipulować każdą, …

Studia

Studia na kierunku bioinformatyka

Bioinformatyka to dziedzina, która wymaga od studenta zainteresowania kilkoma naukami. Jeśli pasjonujesz się zatem informatyką, biologią, matematyką, chemią, a przede wszystkim genetyką i zastanawiasz się, w jaki sposób można połączyć te dziedziny w jedną całość, to studia bioinformatyczne są odpowiedzią na Twoje pytanie.

Studia

Architektura krajobrazu

Ten kierunek studiów przeznaczony jest dla osób, które interesują się środowiskiem i posiadają talent plastyczny. Jeśli pasjonują Ciebie zatem zagadnienia związane z urbanistyką, planowaniem przestrzeni, szeroko pojętą architekturą, to ten kierunek powinien spełnić Twoje oczekiwania. Jest to doskonała propozycja dla osób kreatywnych, które nie boją się niestandardowych rozwiązań i mają swoją własną “receptę na sukces”!

Studia

Filologia ukraińska

Tereny dzisiejszej Ukrainy od czasów średniowiecza były miejscem ścierania się i przenikania wielu różnych kultur, obyczajów, języków i religii. Nawet dziś trudno jednoznacznie zdefiniować przykładnego „Ukraińca”. Jeśli chcecie jednak dowiedzieć się czegoś więcej o tym kraju, to może warto wybrać się na studia z zakresu filologii ukraińskiej?