Automatyka i robotyka kierunkiem przyszłości

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że na rynku pracy stale rośnie zapotrzebowanie na osoby potrafiące nie tylko obsługiwać podstawowe maszyny, ale także mogące uczestniczyć w tworzeniu urządzeń oraz eksploatacji zaawansowanych systemów i oprogramowania. Jeśli interesujesz się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, dobrze radzisz sobie z przedmiotami ścisłymi, a także potrafisz myśleć precyzyjnie i kreatywnie, kierunek Automatyka i Robotyka jest stworzony dla Ciebie.

studia na tym kierunku pozwalają na zgłębienie wiedzy z zakresu projektowania układów sterowania, obsługi zautomatyzowanych stanowisk pracy, projektowania robotów stacjonarnych i mobilnych, tworzenia oprogramowania sterowników oraz zarządzania procesami materiałowymi. Dzięki zdobyciu odpowiedniej wiedzy, absolwenci stają się twórcami zaawansowanych rozwiązań technicznych. Jeśli ukończysz studia na kierunku Automatyka i Robotyka, a w dodatku jesteś osobą kreatywną i dociekliwą, dołączysz do grona osób, które nie szukają pracy, bo to „praca szuka ich”.

Czy nadal pragniesz podjąć te studia? Sprawdź, gdzie.

Co czeka studenta “Automatyki i Robotyki”?

studia zapewniają teoretyczną wiedzę oraz praktyczne umiejętności jej wykorzystania w projektowaniu i obsłudze zautomatyzowanych systemów pojawiających się dzisiaj w niemal każdej dziedzinie życia. Podczas studiów prowadzone są zajęcia z matematyki, fizyki, informatyki, ekonomii i grafiki inżynierskiej.

Ponadto czekają na Ciebie wykłady z zakresu elektroniki, elektrotechniki, automatyki, mechaniki, termodynamiki, wytrzymałości materiałów, systemów CAD II czy konstrukcji maszyn. Odbywają się też zajęcia z języka obcego, dzięki czemu po studiach możesz wykorzystywać swoją wiedzę nie tylko w kraju, ale również zagranicą. Nacisk kładzie się na język specjalistyczny z zakresu danej dziedziny.

Co daje dyplom?

Absolwenci kierunku Automatyka i Robotyka mają liczne możliwości uzyskania zatrudnienia. Mogą pracować w działach informatyki i automatyki, konstruować i projektować urządzenia, a także znaleźć pracę w firmach zajmujących się tworzeniem i integracją systemów. Na wykwalifikowanych specjalistów liczy przemysł maszynowy, chemiczny, przetwórczy, transportowy czy spożywczy. Inżynierowie potrzebni są w każdej branży, do której wkroczyły rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki. Pracę można podjąć także w laboratorium jednego z ośrodków badawczych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top