Chcesz zostać lekarzem? Studiuj na kierunku lekarskim

Medycyna - kierunek z historią jak i przyszłościąJeśli marzysz o noszeniu białego kitla i stetoskopu na szyi, warto zainteresować się wymogami, jakie stawiają młodym ludziom uczelnie oferujące możliwość nauki na kierunku lekarskim. Ukończenie medycyny kojarzy się nie tylko z dobrymi zarobkami, ale też z prestiżem społecznym. Ponadto lekarz jest osobą, która ratuje ludzkie życie, a to motywuje wiele osób do ciężkiej pracy podczas studiów. Mimo, że nauka trwa dość długo i jest intensywna, a absolwent musi wciąż aktualizować swoją wiedzę, kierunek lekarski cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kandydatów.

Studia na kierunku lekarskim to sześć lat nauki, w efekcie czego otrzymujesz dyplom zawodowego lekarza. Czeka Cię jeszcze obowiązkowy staż. Dopiero wtedy, gdy uzyskasz specjalizację, stajesz się wykwalifikowanym fachowcem. Studia obejmują nie tylko pochłanianie ogromnych ilości teorii, ale także praktykę medyczną. Jest to kierunek, który nie pozwala się nudzić. Otwiera też przed absolwentami sporo możliwości pogłębiania wiedzy i wykorzystywania jej w praktyce. Po uzyskaniu dyplomu nie musisz zastanawiać się, gdzie znajdziesz pracę, ponieważ podczas nauki kładzie się nacisk także na język obcy. Jeśli nie chcesz podjąć pracy w kraju, możesz próbować swoich sił za granicą. Jeśli chcesz pomagać ludziom, cechuje Cię empatia i umiejętność pracy zespołowej, medycyna może być tym, co chcesz robić w życiu.

Nadal chcesz zostać lekarzem? Sprawdź, gdzie studiować.

Jak wygląda nauka? Studia na kierunku lekarskim przygotowują do pracy w zawodzie lekarza. Niezbędna jest tutaj wiedza z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, biologii, biofizyki, biochemii, farmakologii czy genetyki. Na studentów czekają też zajęcia z immunologii, etyki lekarskiej, diagnostyki laboratoryjnej, chirurgii, onkologii i wielu innych dziedzin związanych z opieką medyczną. Po uzyskaniu dyplomu absolwent odbywa obowiązkowy staż. Dopiero wtedy wybiera interesującą go specjalizację, po ukończeniu której może rozpocząć normalną pracę w zawodzie.

Co robić po medycynie?

Absolwenci kierunku lekarskiego mogą pracować w szpitalach, niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, ośrodkach badawczych, instytucjach udzielających porad z zakresu medycyny, a także na uczelniach wyższych, zajmując się pracą naukową i publikowaniem. Zatrudnienie można podjąć na każdym stanowisku, ponieważ studia uczą zarówno pracy w grupie, jak też kierowania zespołem.

Komentarze

Komentarze