Zajęcia skierowane na rozwój pamięci i koncentracji uwagi

This topic contains 3 replies, has 3 voices, and was last updated by  Array 7 months, 2 weeks ago.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • #76801

  Futrzaczek
  Participant

  Nauczycielom i dyrektorom edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej polecam zapoznać się z multimedialnymi pakietami edukacyjnymi skierowanymi na rozwój pamięci, koncentracji uwagi oraz naukę szybkiego czytania z serii Akademia Umysłu – [url]http://www.akademia-umyslu.edu.pl/[/url].

  Akademia Umysłu Junior EDU (POL-ANG) do nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, to ćwiczenia, w których podczas zabawy dzieci rozwijają pamięć, spostrzegawczość, koncentrację i myślenie przyczynowo-skutkowe. Program wzbogacono o moduł językowy pozwalający na jednoczesne prowadzenie zajęć w dwóch językach: polskim i angielskim. To najlepszy sposób rozpoczęcia przygody z nowym językiem.
  Pakiet ten zawiera: 80 multimedialnych gier edukacyjnych, gotowe scenariusze zajęć, prezentacje multimedialne, konspekty pogadanek, gry do wykorzystania na tablicach multimedialnych, sporo zabaw zespołowych z użyciem kartki papieru oraz pomysły na zabawy w terenie.

  Akademia Umysłu Uczeń EDU – dla nauczania w szkole podstawowej, to opracowany przez psychologów dziecięcych i metodyków pakiet do realizacji zajęć rozwijających pamięć, koncentrację i szybkie czytanie. Wszystkie ćwiczenia zawarte w programach zostały wyposażone w opcje pozwalające dostosować je do wieku i możliwości każdego ucznia. Pakiet ten zakłada pomoc nie tylko uczniom z trudnościami w nauce, ale i wsparcie rozwoju tych, którzy przejawiają ponadprzeciętne zdolności. Materiały można wykorzystywać podczas zajęć grupowych z użyciem tablicy interaktywnej lub projektora multimedialnego, ale również w pracy indywidualnej przed komputerem. W pakiecie Akademia Umysłu Uczeń EDU do dyspozycji mamy: 6 programów (składających się łącznie z około 100 kreatywnych ćwiczeń edukacyjnych), 6 zeszytów metodycznych do prowadzenia zajęć oraz bogaty zestaw nagród dla uczniów.

  #76802

  Futrzaczek
  Participant

  http://www.akademia-umyslu.edu.pl/

  • This reply was modified 1 year, 6 months ago by  Futrzaczek.
  • This reply was modified 1 year, 6 months ago by  Futrzaczek.
  #79213

  Array
  Participant

  Warto też zajrzeć na stronę z porównywarką materiałów dydaktycznych dla szkół. Mi nieco pomogło zaoszczędzić 🙂 No i ciekawe newsy nt. edukacji wczesnoszkolnej, chyba każdemu się przydadzą 🙂

  #79229

  Array
  Participant

  Warto też zajrzeć na stronę z porównywarką materiałów dydaktycznych dla szkół. Mi nieco pomogło zaoszczędzić 🙂 No i ciekawe newsy nt. edukacji wczesnoszkolnej, chyba każdemu się przydadzą.

  Ja też korzystałem. Bardzo ciekawa strona 🙂

  • This reply was modified 7 months, 2 weeks ago by  Array.
Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.