Ukończenie gimnazjum

This topic contains 4 replies, has 3 voices, and was last updated by  LABkursy 2 months ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #79376

  MamaSara
  Participant

  Mój syn chodzi do II klasy gimn, jest więc ostatnim rocznikiem przed reformą, za rok będzie miał egzamin gimnazjalny. On oczywiście ma jeszcze czas i w ogóle sie ttym nie przejmuje ale ja zaczynam sie pomału martwić bo syn do orłów nie nalezy, uważam że powinien porządnie przysiąśc juz teraz i nadrabiać braki. Nie dość że radzi sobie tak sobie to jeszcze sporo chorował tej zimy i opuszczał lekcje. Strach to nawet pisać ale boje sie że zwyczajnie nie zda tego egzaminu a wtedy będzie musiał wrócić jakby do podstawówki bo przeciez kolejnej klasy gimnazjum już nie będzie. Co za wstyd… Drogie mamy, jak motywujecie swoje dzieci do nauki? Chciałabym mu jakoś pomóc ale przecież nie pójde do szkoły za niego i nie naucze sie w jego imieniu…

  #79377

  LABkursy
  Participant

  Twój syn jest dopiero w drugiej klasie, więc ma sporo czasu, aby nadrobić zaległości i zdać egzamin z dobrym wynikiem. Być może potrzebny mu motywator w postaci dodatkowych lekcji, na przykład w naszym krakowskim Laboratorium Wiedzy, gdzie prowadzimy kursy gimnazjalne i maturalne z różnych przedmiotów i na różnych poziomach. Można dołączyć do grupy albo wykupić pakiet indywidualny. Chłopiec mógłby uczyć się u nas pod kątem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, zapewniamy także potrzebne materiały do nauki. Wszystkie ważne informacje można znaleźć na stronie internetowej: http://www.laboratoriumwiedzy.pl/kursy-gimnazjalne/. Chętnie też odpowiem na dodatkowe pytania.

  #79386

  MamaSara
  Participant

  Szkoda że nie jesteśmy z Krakowa, strasznie fajny pomysł z takimi dodatkowymi lekcjami, wygląda to ciekawiej niż klasyczne korepetycje face to face. Myśle że mój syn wolałby uczyć sie w małej grupie niż sam na sam z nauczycielem, chyba go to mocno stresuje bo zapisał sie kiedyś na indywidualne lekcje angielskiego ale szybko zrezygnował i przepisał sie do szkoły językowej na kurs grupowy. Także z angielskim akurat nie ma problemu, gorzej przedmioty ścisle, zwłaszcza matematyka bo obowiązkowa na tym egzaminie.

  #79388

  mezopotamia333
  Participant

  Moja córka tez jak miała wybór to wolała iśc na zajęcia grupowe, tu akurat chodziło o plastyczne bo Ola ma duszę artystki 🙂 ale własnie nie chciała na indywidualne chociaż jej znalazłam bardzo fajną nauczycielke, wolała w grupie bo mniej uwagi sie na niej koncentruje i przez to ją nie stresuje. I właściwie ją rozumiem, a przy okazji grupowe zajęcia są tansze więc sie nie upierałam 😀

  #79420

  LABkursy
  Participant

  W naszym Laboratorium Wiedzy również kursy grupowe są nieco tańsze od indywidualnych. Na przykład w grupie 5-osobowej koszt na jednego uczestnika kursu to 200 zł miesięcznie, podczas gdy za zajęcia indywidualne trzeba zapłacić 440 zł. Różni uczniowie preferują różne rozwiązania, dlatego staramy się dostosować do ich potrzeb i możliwości czasowych. Zaletą nauki w grupie jest chociażby odzwierciedlenie standardów panujących w wielu przyszłych miejscach pracy, gdzie praca zespołowa jest na porządku dziennym. W grupie możliwe jest też wdrożenie takich form uczenia się, jak debata. Kształtuje ona w młodych ludziach pewne umiejętności miękkie, jak zdolność perswazji czy wypracowania kompromisu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.