Szkola podstawowa w Krakowie

This topic contains 7 replies, has 5 voices, and was last updated by  Array 3 months, 1 week ago.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Author
  Posts
 • #79169

  kondziuk_gosia
  Participant

  W szkole mojej córki w 7 klasie od tego roku wprowadzili system zmianowy. Myslałam ze moze z raz w tygodniu będzie miala na póxniej ale niestety ma aż 3 razy. To sie u nas kompletnie nie sprawdza mimo prób zorganizowania tego jako tako, zresztą dizecko jest naprawde zmęczone po powrocie o 18 czy 19 bo przeciez jeszcze musi dojechac do domu. Myslałam że córka nie będzie chciała sie przenosic bo ma w klasie koleżanki ale o dziwo jest przychylnie nastawiona do zmiany dlatego próbuje sie zorientować czy jest opcja przeniesienai dziecka do innej podstawówki do 7 klasy. Wiem ze to moze być trudne bo szkoly są przepełnione ale i tak postanowiłam zapytac. Może a nuż ktoś coś ? Będe wdzięczna za wszelkie sygnały.

  #79170

  Array
  Participant

  Moze byc cięzko… Już był boom na ostatnie miejsca jakies półtora miesiąca temu, przed samym wrzesniem, mysle ze co gdzie było wolne to sie zapełniło a zakładam ze też nie chcesz byle gdzie tylko żeby był sensowny poziom. Nie pomogę ale podbije, i zycze powodzenia, szukaj może znajdziesz

  #79171

  pszp5.krakow
  Participant

  Witaj, przychodzę z odsieczą 😉 W bieżącym roku szkolnym utworzyliśmy Prywatną Szkołę Podstawową nr 5. Aktualnie uczą się u nas drugo- i trzeciogimnazjaliści oraz nowo powstała klasa siódma, w której wciąż dysponujemy wolnymi miejscami. Mimo świeżej placówki mamy wieloletnie doświadczenie w nauczaniu, ponieważ szkoła funkcjonowała dotychczas jako gimnazjum. Nasi nauczyciele są egzaminatorami OKE, więc wiedzą jak efektywnie przygotowywać uczniów do egzaminów końcowych. Nauka odbywa się u nas jednozmianowo, a nasza lokalizacja w samym centrum miasta jest dodatkowym atutem. Możesz odwiedzić nas wraz z córką i podjąć decyzję na podstawie bezpośrednich oględzin 🙂 Jeżeli masz jeszcze jakieś dodatkowe pytania, chętnie odpowiem.

  #79174

  Array
  Participant

  Nie miałam pojęcia o czymś takim, jak zmiany, może dlatego, że jestem mamą nastolatka. Ale wydaje mi się to całkowicie bez sensu. Pamiętam, jak syn po powrocie ze szkoły miał czas tylko, żeby zjeść obiad i leciał na korepetycje, gdzie był 1,5 h, wracał do domu i był naprawdę zmęczony… To chyba mija się z celem, ale i są takie dzieci, którym lepiej uczyć się popołudniu a nawet wieczorem, więc sama nie wiem… Jakbyś szukała jakichś przydatnych informacji jeszcze to mogę Ci polecić stronę.

  #79177

  kondziuk_gosia
  Participant

  No nie powiem zeby to nie była atrakcyjna oferta i jeszcze w centrum miasta. Cały czas sie waham czy to dobra decyzja ale obecna sytuacja w jakiej jesteśmy z tą drugą zmianą jest nie do przyjęcia na dłuższą mete. W lecie to jeszcze ale zimą ciemno zaraz popołudniu, nie podoba mi sie ze córka sama wraca dośc daleko po zmroku. To by była lepsza opcja rzeczywiscie. Tylko to jest szkoła prywanta, tak? Jak drogo u panstwa?

  #79183

  pszp5.krakow
  Participant

  Czesne w siódmej klasie wynosi miesięcznie 550 zł, doliczana jest też jednorazowo opłata wpisowa rzędu 800 zł. To kwota, za którą jesteśmy w stanie zapewnić wysoki poziom nauczania, atrakcyjną ofertę zajęć dodatkowych oraz bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę w szkole. Po więcej szczegółów odsyłam na naszą stronę internetową http://www.prywatna-szkola5.pl/ i zapraszam na Sławkowską 🙂

  #79185

  kondziuk_gosia
  Participant

  To jeszcze akceptowalna cena, tak sądze musze sie z męzem jeszcze skonsultowac. Dziękuje za informacje, będziemy dzialac nie ma co zwlekac.

  #79404

  Array
  Participant

  To wprowadzenie zmian popołudniowych w szkołach jest zupełnie bez sensu. Rozumiem w większych miejscowościach, ale w moim rodzinnym mieście funkcjonuje to podobnie. Dzieciaki, które mają na popołudnie, uważają się za poszkodowane i trudno im się dziwić :/

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.