Studia na kierunku Filologia germańska

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by  Szafa Gra 1 year, 2 months ago.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #68024

  KasiaS
  Participant

  Obecnie nauka ję™zyków obcych jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ zapotrzebowanie na tłumaczy w pracy korporacyjnej oraz codziennej obsłudze klienta rośnie. Jest to zatem idealny kierunek dla tych maturzystów, którzy nie mają problemów z przyswajaniem nowych reguł gramatycznych, słownictwa i akcentacji.

  Filologia germańka jest adresowana przede wszystkim do tych, którzy mieli już w swoim życiu kontakt z ję™zykiem niemieckim lub tamtejszą kulturą, gdyż bez matury z ję™zyka niemieckiego trudno jest o przejście rekrutacji. Kierunek ten ukoń„czyć można zarówno po trzech latach z tytułem licencjata, jak i po pię™ciu latach z tytułem magistra. Zainteresowani rozpoczę™ciem nauki zdecydować mogą się™ na system dzienny lub zaoczny, na uczelni pańtwowej albo prywatnej.

  Różne ścieżki rozwoju
  Niektóre uczelnie z dłuższymi tradycjami w nauczaniu filologii obcych starają się™ także wprowadzać specjalizacje, jak chociażby pedagogiczną czy turystyczną albo translatorską. Absolwenci filologii muszą posiąść wiele mię™kkich oraz twardych kompetencji, które umożliwią im w przyszłości zajmowanie się™ zarówno tłumaczeniem prostych tekstów, rozmową z tzw. native speakerem, jak i prowadzeniem skomplikowanych negocjacji handlowych ze stroną niemieckoję™zyczną.

  Praca w nawet niewielkim wydawnictwie także wymaga odpowiedniej znajomości ję™zyka, ale także kontekstów kulturowych i historycznych. Dla przyszłych tłumaczy ważniejsze bę™dą przedmioty wprowadzające specjalistyczne słownictwo, dla późniejszych nauczycieli zaję™cia o profilu pedagogicznym.

  Filologia germańka – gdzie warto studiować ten kierunek?

  Program nauki na studiach
  Nauka filologii germańkiej nie ogranicza się™ jednak wyłącznie do zasad pisowni czy poznania reguł gramatycznych. Jest to podstawa, na której filolog buduje całą wiedzę™ o historii ludów germańkich. Jest to bowiem bardzo szeroka rodzina ję™zykowa, która w pewnym momencie obejmowała ogromny obszar dzisiejszej Europy ńšrodkowej i Północnej. Istotne jest wię™c poznanie w trakcie studiów kultury i historii także tych regionów. Student filologii poznaje germańkość nie tylko jako ję™zyk, ale także architekturę™, kuchnię™, muzykę™, modę™ czy obyczajowość.

  Kliknij tutaj aby zobaczyć artykuł

  #78794

  Szafa Gra
  Participant

  studia to chyba lepiej robić na innym kierunku a język szlfować w jakiejś szkole… nniemieckiego uczę się http://www.lincoln.edu.pl/ tutaj i na prawdę robimy całą grupą duże postępy. każde z nas studiuije cos innego a język jest nam potzebny żeby póżniej znaexc dobrą prace.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.