Prywatne czy publiczne przedszkole

This topic contains 13 replies, has 14 voices, and was last updated by  Array 1 month ago.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • Author
  Posts
 • #67458

  Sebastian
  Participant

  Byliśmy postawieni “pod murem”. Podpoznańka gmina do której się™ przeprowadziliśmy nie miała miejsc “w połowie roku” w przedszkolu “samorządowym” (prywatne prowadzone na zlecenie gminy). Mogliśmy wozić córkę™ do siedziby gminy “w inną stronę™” niż do pracy albo wybrać na miejscu jedno z trzech przedszkoli prywatnych. W sumie byłem zadowolony, bo wydawało mi się™ że bę™dą dbać “o klienta”. Okazało się™ przechowalnią i gdyby nie to, że pani była fajna – byłoby naprawdę™ kiepsko. Problemy organizacyjne i finansowe prowadzących placówkę™, problemy z komunikacją mię™dzy rodzicami a właścicielami, dwukrotna zmiana właściciela przez dwa lata – masakra. Najlepsze jednak chyba przedszkole publiczne z małymi grupami, o co bę™dzie chyba coraz łatwiej.

  #68858

  Iwona
  Participant

  Ja nie ukrywam, że nawet prywatnego nie brałam nigdy pod uwagę™ (ograniczone fundusze). Mój wybór był kierowany odległością od pracy, bo do domu było zbyt daleko.W przypadku zdarzenia losowego, choroby, byłam w stanie dotrzeć do przedszkola w ciągu kilku minut, a gdyby było koło domu, czekałoby mnie co najmniej 30 minutowe przebijanie się™ przez korki.

  #68859

  ilewinka
  Participant

  ja generalnie tez jestem za przedszkolem publ.

  wiadomo -kasa,

  aczkolwiek zdarzylo nam sie mieszkac w miescie ( a mieszkalismy juz w kilku,,ale o tym moze pozniej),w ktorym za przedszkole prywatne zaplacilismy doslownie o kilkadziesiat zlotych wiecej,natomiast blisko domu no i miejsce bylo.

  #68860

  edykacyjny
  Participant

  Mi się™ wydaje że bez różnicy prywatne czy publiczne pod wzglę™dem wychowawczym oraz jeśli chodzi o opiekę™. To głównie zależy od konkretnych wychowawców.

  #68861

  nauczyciel11
  Participant

  nie każdy ma pieniądze na prywatne przedszkole ale pewnie te bę™dzie lepsze. Zapewne bę™dzie mniejsze a to zapewnia bardziej indywidualne podejście do dziecka co jest korzystne

  #68862

  mareczek01
  Participant

  Myślę™ ze szkoda pienię™dzy na prywatne przedszkole. Finansowa różnica jest pewnie znaczna a sam poziom nauki i opieki raczej podobny także wg mnie nie warto

  #68863

  Teacher300
  Participant

  Ja jednak opowiadam się™ za przedszkolami prywatnymi. Mimo ceny łatwiej w nich o miejsce niż w przedszkolach publicznych. Czę™sto też panuje w nich lepsza, bardziej luźna i przyjazna atmosfera.

  #68864

  bamba
  Participant

  Nasze dziecko chodzi do publicznego przedszkola Kangurek w Białymstoku. Jednak przedszkola prywatne to inne możliwości – córka jest niejadkiem, a normalnie je. ńadne sale, zaję™cia ję™zykowe, monitoring online – publiczne przedszkola nie mają budżetu na coś takiego…

  #68865

  Agnieszka Szewczyk
  Participant

  Oczywiście, że nie każdego stać na przedszkole prywatne i czasami w okolicy nie ma przedszkoli prywatnych. Natomiast standard w przedszkolach prywatnych jest zdecydowanie wyższy i nie zgodzę™ się™ z opinią, że nie ma różnicy. Przedszkola prywatne zatrudniają lepszych fachowców, pedagogów, logopedów. Organizują wię™cej wycieczek, czy chociażby mają lepiej wyposażone sale. 

  #68866

  anna1
  Participant

  u nas jest baaardzo duża róznica mię™dzy prywatnym a pańtwowym….kuba poki co do prywatnego bo jest za mały na pańtwowo juz pomijając brak miejsc

   

   

  ==================

   Super komplet noży kuchennych

  #68867

  mych007
  Participant

  Wiele pochlebnych opinii słyszałam przed posłąniem dziecka do przedszkola o placówkach prywatnych, choć ostatecznie moja córka chodzi do przedszkola panstwowego, bardzo blisko miejsca zamieszkania. Ja jestem w pełni zadowolona z bezpłatnej opieki w przedszkolu publicznym. Nie mogę™ narzekać, a w przedszkolach prywatnych z tego co mi wiadomo nie ma takiego nadzoru nad programem realizowanym z dziećmi, jak w publicznych placówkach.

  #68868

  polina
  Participant

  W sumie to w taki monitoring może sobie już każdy zainwestować nawet do domu. Jest to dostę™pna rzecz dla każdego, a na tego typu stronkach http://www.sklep-seko.pl można kupić wszystko. 

  #79100

  Array
  Participant

  Według mnie i tak mimo wszystko lepsze będzie przedszkole publiczne, więcej w nim dzieci z normalnych domów, a nie tylko snobistycznych i bogatych. Takie jest moje zdanie 😉 Później takie znajomości z publicznego przedszkola się utrzymują i jest fajnie 😉 Poza tym, w przedszkolach publicznych można starać się o dodatki na sprzęty, czy pomoce, np. takie 🙂

  #79329

  Array
  Participant

  moim zdaniem lepsze prywatne. posyłam od września syna do http://www.otwarteokno.edu.pl/. ponoć spoko ;d

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)

You must be logged in to reply to this topic.