Problemy z koncentracją

This topic contains 4 replies, has 3 voices, and was last updated by  PRYWGIM5 1 year ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #78950

  Array
  Participant

  Witam, wydaje mi sie że moja córka ma jakieś problemy z koncentracją, skupieniem uwagi, cały czas ma włączone powiadomienia w telefonie, cos jej wiecznie brzęczy i pika. To ją bez przerwy odrywa od nauki,odrabianie lekcji zajmuje jej więcej czasu a potem nie może zasnąć bo sie denerwuje że jest nie przygotowana itp. Nie wiem co mam zrobic, rozmawiałam z nia i okazuje sie że ona widzi problem, ale mówi, ze jak nie ma telefonu przy sobie to i tak nie skupia sie na nauce tylko mysli czy tam kto nie napisał. Chciałabym jej jakoś pomóc tym bardziej że mi sie zwierza a nie odcina ale nie wiem co robic.

  #78951

  misiekzdaleka
  Participant

  Rozumiem cie doskonale, moj syn ma to samo, caly czas siedzi z nosem w telefonie, nie odkłada go na chwilę nawet przy jedzeniu, śmiać mi się chce jak bierze go kiedy idzie się myć, jakby w ciągu tych 15 minut miało go cos ominąc ważnego 😉

  #78952

  PRYWGIM5
  Participant

  Współcześnie dużym problemem jest uzależnienie od telefonów komórkowych, nie tylko wśród młodzieży. Wystarczy spojrzeć na ludzi w komunikacji miejskiej czy restauracjach, jak są wpatrzeni w urządzenia mobilne i smartfony. Ciągłe przebywanie online uczy nas szybkiego dostępu do informacji. Na portalach społecznościowych cały czas dzieje się coś nowego, jesteśmy bombardowani newsami, zdjęciami i linkami. Te wszystkie czynniki prowadzą do obniżenia koncentracji i rozproszenia uwagi. Zapraszam Was do zapoznania z wpisem na naszym blogu na ten temat: http://www.prywgim5.krakow.pl/blog/jak-wzmocnic-koncentracje, znajdziecie w nim kilka porad jak wzmocnić koncentrację i wyrobić sobie dobre nawyki.

  #78958

  Array
  Participant

  Dziękuje, tylko jak przekonać nastolatkę, żeby odłożyła telefon z dala od siebie? Nie chce jej do tego zmuszac, ani sie z nia o to kłocić 🙁

  #78962

  PRYWGIM5
  Participant

  Mówisz, że Twoja córka zdaje sobie sprawę z tego problemu. Myślę, że to dobry początek. Powinnyście na spokojnie porozmawiać i zastanowić się nad jego rozwiązaniem. Istnieją różne techniki wspomagające koncentrację, np. technika pomodoro – po 25 minutach intensywnej nauki bez rozpraszania się telefonem można zrobić sobie 5 minut przerwy. Niektóre aplikacje mobilne blokują nawet działanie telefonu na ten czas i informują o jego upłynięciu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.