Plusy i minusy gdy zatrudnimy Nianię

This topic contains 7 replies, has 8 voices, and was last updated by  Array 1 month ago.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Author
  Posts
 • #67794

  Ewa123
  Participant

  Gdy zatrudniamy nianię™ to ma to swoje plusy i minusy.

  Z pewnością plusem zatrudnienia opiekunki jest możliwość poświę™cenia całkowitej uwagi potrzebom malucha (oczywiście zakładając, że mamy dobrą opiekunkę™). Ważne jest, że nasze dziecko ma indywidualną opiekę™ i jest wychowanie zgodne z naszymi zaleceniami, oczekiwaniami i według naszych zasad.

  Czasami możemy również powierzyć dodatkowe zadania np. gotowanie posiłków dla dziecka, czy prasowanie jego ubranek.

  W zależności od tego jaką pracę™ wykonujemy to kluczowym może się™ okazać elastyczny czas pracy i dostosowanie do naszych potrzeb.

  Minusów niestety też jest kilka:

  Bardzo ciꙿko jest znaleźć wykwalifikowaną opiekunkę™, która bę™dzie się™ opiekować naszym dzieckiem z powołania i bę™dzie miała ku temu odpowiednie wykształcenie i predyspozycje. Do tego bę™dzie należycie stymulować rozwój dziecka, budzić ciekawość świata, organizować  zabawy odpowiednie do wieku, umieję™tności i zainteresowań„ naszej pociechy.

  Zdarza się™, że opiekunki naszych pociech mają trudność w adekwatnym do sytuacji reagowaniu na zachowanie dziecka, czasami zbytnio chcą dyscyplinować, bądź też znowu pobłażają.

  I chyba najważniejsza sprawa, że żadna, najlepsza niania nie zastąpi dziecku kontaktu z rówieśnikami i musimy pamię™tać, że jest on konieczny do rozwoju emocjonalnego i społecznego.

   

  A Wy co myślicie o zatrudnieniu niani?

  #70800

  Agnieszka Szewczyk
  Participant

  Każdy rodzic powinien przede wszystkim kierować się™ dobrem dziecka, a także możliwościami, również finansowymi, jakie posiada. Czasami nie mamy innego wyjścia, bo w okolicy nie ma wystarczającej ilości żłobków czy przedszkoli, bądź dziecko tak czę™sto choruje, że wysyłanie go do żłobka czy przedszkola nie ma najmniejszego sensu. 

  #70801

  mych007
  Participant

  Jeśli tylko jest taka możliwość można zatrudnić nianię™ – kogoś z rodziny. Być może ciocia nie ma pracy, albo babcia poszukuje jakiegoś zaję™cia. Nawet płacąc symbolicznie za taką przysługę™ zlikwidujemy wiele minusów zatrudniania niani, jeśli bę™dzie to osoba znana nam i dziecku.

  #70802

  Łukasz
  Participant

  mych007 to naprawdę™ dobry pomysł z zatrudnienie kogoś bezrobotnego z rodziny. 

  #70803

  haniatorun
  Participant

  Moimi dzień„mi opiekowała się™ sąsiadka 🙂 Byłam bardzo zadowolona, a ona dzię™ki temu mogła dorobić do emerytury 🙂

  #70804

  AnnaWalicka
  Participant

  Dla mnie żłobek ma tylko jedną zaletę™- inne dzieci i kontakt z nimi, w każdej innej sprawie wygrywa niania. 

  #70805

  Dorita
  Participant

  Ja myślę™, że najlepiej dla dziecka być z mamą przynajmniej do 3 roku życia. No ale jeśli już naprawdę™ się™ nie da, to tylko niania, żadne żłobki. I bez przesady… Niania też nie musi być jakimś omnibusem. Dziecku przede wszystkim potrzebna jest miłość i zainteresowanie ze strony dorosłych, a nie żadne tam rozwijanie nie wiadomo czego. 

  #79418

  Array
  Participant

  Bez przesady z tym spędzaniem czasu z mamą – znam dzieci, które faktycznie do 3 lat widziały głównie matkę i teraz nikt obcy nie jest w stanie sobie z nimi poradzić :/

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.