Metody ułatwiające zapamiętywanie czyli jak się uczyć‡?

This topic contains 4 replies, has 5 voices, and was last updated by  Array 3 months, 1 week ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #67815

  marion
  Participant

  Jakie znacie sposoby na szybkie zapamię™tywanie i uczenie się™?

  #70911

  Agata Czech
  Participant

  Jest kilka metod zapamię™tywania:

  – powtarzanie,

  – zrozumienie,

  – przeżywanie,

  – mnemotechniki,

   

  Mnemotechniki to sposoby ułatwiające kodowania i odtwarzanie wszystkich nowych informacji, dzię™ki którym trwale przyswajamy wiedzę™ by sprawnie nią operować. Techniki te umieję™tnie programują nasz umysł, ułatwiając nam szybko i skutecznie zapamię™tywać.

  Korzyści jakie płyną ze stosowania mnemotechnik to:

  – podniesienie poziomu umieję™tności potrzebnych w zapamię™tywaniu

  – praktyczne wykorzystanie mnemotechnik

  Używając tych technik podwyższamy umieję™tności potrzebne do zapamię™tywania tj. wyobraźnia, koncentracja uwagi, umieję™tność kojarzenia czy wizualizacja i dzię™ki temu nasz pamię™ć naturalna zaczyna lepiej funkcjonować.

  #70912

  DonPedro
  Participant

  Przede wszystkim powtarzanie, nie ma chyba innej, skuteczniejszej metody. Chociaż powtarzanie bez zrozumienia tego, czego się™ uczy jest równie efektywne jak próba nauczenia kota aportowania… Jeżeli już się™ zrozumie, to dużo szybciej się™ to zapamię™ta i nie trzeba bę™dzie poświecić tyle czasu na powtarzanie. Kiedyś było chyba gorzej pod tym wzglę™dem, ale obecnie pojawia się™ na rynku mnóstwo ćwiczeń„, które urozmaicają tradycyjną naukę™ przez co ta staje się™ bardziej efektowna, no i nie jest też tak nużąca. Dobrym sposobem na naukę™ są te jak np. na tym portalu http://zdasz.to gdzie materiały do nauki dostę™pne są online i na bieżąco można śledzić swoje postę™py, to też na pewno motywuje do wię™kszej pracy no i daje już jakiś pogląd na to, na ile jest się™ przygotowanym do egzaminu. 

  #70913

  iza32
  Participant

  na pewno podział na działy i powtarzanie..ale przede wszystkim, aby sie czegoś nauczyć trzeba to rozumieć, czasami po prostu przełożyć w myślach na swoje wtedy mi np jest o wiele łatwiej…na studiach dopiero zauważyłam ile jestem w stanie się™ nauczyć i to  w jak krótkim czasie.

   

   

  ==============

  Najlepsze ubezpieczenia dla firm

  #79283

  Array
  Participant

  Dobrze przygotowane zajęcia z języka pomagają wspomagać zapamiętywanie 🙂 Zobacz https://www.speakingo.pl/ jeżeli szukasz sprawdzonych kursów nauki angielskiego w domu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.