Kurs przedmaturalny w Krakowie: matematyka, polski?

This topic contains 8 replies, has 5 voices, and was last updated by  LABkursy 7 months ago.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Author
  Posts
 • #79220

  Array
  Participant

  SIema! Szukam jakichś dodatkowych zajęć przygotowujących do matury. Interesuje mnie matematyka przede wszystkim i być może polski. Słyszałem bardzo różne opinie o takich kursach od ludzi którzy na nie chodzili. Niektórzy sobie nawet chwalą, że podejście jest lepsze niż w szkole. Tylko w niektórych mogą mi nie przypasować godziny bo jeszcze się robi jakieś sporty po lekcjach 🙂 Czy gdzieś jest możliwość, żeby się np zebrać się z kolegami i zapisać i ustalić samemu z nauczycielem konkretną godzinę?

  #79223

  LABkursy
  Participant

  Witam! Rzeczywiście, dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury mogą być bardzo przydatne, dla niektórych wręcz kluczowe. Dla części uczniów nauka raz lub dwa razy w tygodniu w małej grupie może okazać się bardziej owocna niż lekcje w szkolnej sali przez cały tydzień. W Laboratorium Wiedzy dbamy o to, aby podejście naszych nauczycieli (którzy są jednocześnie egzaminatorami maturalnymi OKE) było możliwie jak najbardziej otwarte. W kwestii doboru godzin obowiązuje duża elastyczność. Jeśli faktycznie zebrałbyś grupę znajomych, to z pewnością nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniego terminu. I na pewno będzie Ci raźniej 🙂

  #79225

  Array
  Participant

  A macie jakies pomysły na to jak sobie pomóc w nauce przed maturą. Bardzo dużo tego materiału i nie wszystko da się zakuć. Mi bardzo pomogły takie tablice edukacyjne do nauki mimochodem. Powiesiłam tablicę nad biurkiem i starałam się dość często na nią zerkać. Dzięki temu bez zakuwania nauczyłam się sporo rzeczy do matury. Matka 81%, polski 92% 😀

  #79226

  Array
  Participant

  A ile trwają te lekcje jeśli są raz dwa razy w tygodniu? Bo żeby to miało sens to chyba chociaż trochę ponad 1,5 h? I gdzie to się odbywa, bo nie wiem jak z dojazdem i musiałbym sobie to dobrze zaplanować. A jak nie uda mi się zebrać odpowiednio dużej grupy, to zajęcia się w danym roku szkolnym po prostu nie rozpoczną?

  #79227

  Array
  Participant

  “A macie jakies pomysły na to jak sobie pomóc w nauce przed maturą. Bardzo dużo tego materiału i nie wszystko da się zakuć. Mi bardzo pomogły takie tablice edukacyjne do nauki mimochodem. Powiesiłam tablicę nad biurkiem i starałam się dość często na nią zerkać. Dzięki temu bez zakuwania nauczyłam się sporo rzeczy do matury. Matka 81%, polski 92% 😀”

  Nieźle Ci z Matką poszło 🙂

  • This reply was modified 7 months, 2 weeks ago by  Array.
  #79231

  weganskapizza
  Participant

  Moja siora chodziła na coś takiego w jakiejś firmie kursowej i najbardziej właśnie jej się nie podobało, że wszystko się odbywało bardzo szybko przez ograniczenia czasowe właśnie. Dawali tylko materiały i w sumie trzeba było dużo robić w swoim zakresie. Jeśli tylko by to trochę inaczej wyglądało, to sama bym się zastanowiła nad uczęsczaniem. W innym wypadku szkoda chyba matczynych pieniędzy 😀

  #79232

  LABkursy
  Participant

  Zajęcia w Laboratorium Wiedzy trwają dwie godziny. Nie dwie godziny lekcyjne, ale zegarowe. To daje wystarczająco dużo czasu, by na poważnie zająć się omawianym tematem, zrozumieć wszystkie zagadnienia i wyjaśnić wątpliwości. Miejscem spotkań jest budynek przy ulicy Sławkowskiej 20 w Krakowie. Lokalizacja w centrum pozwala na wygodny dojazd niezależnie od miejsca zamieszkania lub adresu szkoły, w której kończy się danego dnia lekcje. Zajęcia rozpoczną się niezależnie od wielkości grupy, choćby miała to być tylko jedna osoba. Oczywiście im większa grupa, tym cena jest niższa. Nauczyciele udostępniają kursantom wiele darmowych materiałów, czy to przygotowanych przez siebie, czy pochodzących z podręczników, arkuszy maturalnych.

  #79235

  Array
  Participant

  Mam tylko nadzieję, że to za dużo nie kosztuje 😀 W moim wypadku problem wynika chyba przede wszystkim z tego, że nie bardzo byłem nauczony uczyć się odpowiednio do sprawdzianów czy egzaminów, więc matura już mnie stresuje na 100%. Nie umiem wczuć się w głowę tego co zadanie wymyślił i wstrzelić się w klucz. Są arkusze i matury próbne ale to nie to samo i jednak trochę różnią się chyba od prawdziwych. Takie mam przynajmniej wrażenie. Nauczyciele też chyba nie zawsze do końca wiedzą jak to ma wyglądać. Dlatego myślę o jakimś kursie.

  #79236

  LABkursy
  Participant

  Dokładny cennik i wiele innych informacji o kursie znajdziesz tutaj: http://www.laboratoriumwiedzy.pl/kursy-maturalne/. Na pewno dużą wagę w czasie zajęć przykłada się do samych kwestii “technicznych”, dotyczących egzaminu maturalnego, takich jak między innymi sposób rozwiązywania zadań i umiejętność zarządzania czasem. Być może matury próbne to nie to samo, przede wszystkim pod względem stresu, ale oswojenie się ze strukturą i metodami tworzenia arkuszy pozwalają poradzić sobie ze stresem na egzaminie właściwym. Nasi nauczyciele sami są egzaminatorami maturalnymi, więc posiadają ogromną wiedzę na ten temat. W razie wszelkich wątpliwości można poprosić o wyjaśnienia także w zakresie metod pracy sprawdzających prace maturalne, co może znacząco pomóc przy wykonywaniu zadań. W razie pytań jestem do Twojej dyspozycji.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.