Księgowość online

This topic contains 4 replies, has 4 voices, and was last updated by  hannaa89 1 month ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #79264

  izabelaa93
  Participant

  Warto waszym zdaniem samodzielnie prowadzić księgowość firmy przez internet? Czy może lepiej zlecić to biuru rachunkowemu?

  #79265

  hannaa89
  Participant

  W małej firmie nie ma potrzeby zlecania księgowości komukolwiek, wszystkim można zająć się samodzielnie i rzeczywiście przez internet będzie chyba najlepiej – jest to po prostu najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Dobre narzędzia do księgowości online można znaleźć choćby na https://wfirma.pl bardzo wygodne w obsłudze, dość rozbudowane, a przy tym tanie.

  #79267

  Dulibanka
  Participant

  Zgadzam się z przedmówcą. Samodzielne prowadzenie firmy przy małej ilości faktur, a zwłaszcza środków trwałych i pracowników nie jest niczym trudnym. Oczywiście o ile ma się na to czas szczególnie o czytanie ciągle zmieniających się przepisów. No ale od tego jest właśnie edukacja. Trzeba śledzić jak wygląda aktualnie ordynacja podatkowa, zwłaszcza najważniejsze zmiany w 2018 roku. Ja staram się śledzić to wszystko poprzez listę newsletter na blogu o działalności gospodarczej – Zasady ogólne – http://www.zasadyogolne.info/2017/12/ordynacja-podatkowa-najwazniejsze.html . Można też porozmawiać o różnych problemach księgowych na Twitterze lub FB z autorami blogu i innymi użytkownikami.

  #79269

  damapik
  Participant

  Podobno w dużych miastach pieniądze robią się same. Tak mówiła mi babcia, która cały rok miała co robić. Codziennie handlowała warzywami. Miała trochę swoich, a trochę kupowała lub wymieniała się z innymi. Własne warzywa przechowywała w piwnicy, w piasku. Myła selery, marchewkę pietruszkę. Potem je porcjowała i wiązała sznurkiem. Sprzedawała je na osiedlowym ryneczku. W grudniu sprzedawała ususzone jesienią grzyby. Najwięcej zarabiała na święcie zmarłych. Sprzedawała gałązki mahonii i papierowe chryzantemy. Robiła je sama przez cały rok. Cięła papier na wąskie paski karbowała je kółkiem do cięcia szkła maczała w parafinie. Potem łączyła na zielonej krepie. Tak powstawały najpiękniejsze chryzantemy. Jedyny problem był z krepą. Ta ze sklepów była zbyt wiotka i łatwo nasiąkała wodą. Dlatego musiała krepę zamawiać u importera z Łodzi który zaopatrywał kwiaciarnię – firmy Artemix – http://www.artemix.biz .

  • This reply was modified 5 months, 2 weeks ago by  damapik.
  #79508

  hannaa89
  Participant

  Księgowość online ma plusy i minusy. Do plusów można zaliczyć koszty, do minusów niewielkie możliwości takich narzędzi księgowych. bardziej zaawansowane programy księgowe można znaleźć na http://sage.com.pl – umożliwiają nie tylko prowadzenie księgowości, ale i zarządzanie sprzedażą, czy wystawianie faktur.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.