Klasy w szkołach dla dorosłych

This topic contains 4 replies, has 4 voices, and was last updated by  maxiu 11 months, 2 weeks ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #78971

  Array
  Participant

  Czesc, czy ktoś z was orientuje się może jak dużo osób musi być w klasie w szkole dla dorosłych? Chciałam się od września zapisać do takiego liceum żeby dokończyć 3 klasę i zdać mature ale koleżanka mnie straszy że w takiej małej miejscowości jak nasza mogą się nie uzbierac chętni i nie otworzą klasy. W takim razie jaki jest limit żeby taką klasę otworzyli?

  #78972

  ekoeko25
  Participant

  chyba każda szkoła ma własne więc musiałabyć zapytać w tej do której chcesz iść, moja ciotka jak chodziła wieczorowo to ich było tylko 8 czy 9 osób, a jeszcze połowa nie podeszła do matury

  #78974

  LOD.krakow
  Participant

  To prawda, wszystko zależy od konkretnej szkoły. W naszym Prywatnym Liceum dla Dorosłych w Krakowie wystarczą dwie osoby, aby zajęcia mogły się odbywać. Takie kameralne klasy sprzyjają nauce i przygotowaniu do egzaminów. Nauczyciel jest w stanie każdemu słuchaczowi poświęcić uwagę, dokładnie wytłumaczyć to, czego nie rozumie, na bieżąco rozwiewać wątpliwości. Z tego powodu ograniczamy też maksymalną liczbę osób w klasie – do 10. Jeżeli mieszkasz w okolicy albo jesteś w stanie dojeżdżać do nas w wybrane weekendy, serdecznie zapraszamy! Na naszej stronie internetowej znajdziesz szczegóły dotyczące rekrutacji: http://www.lod.krakow.pl/.

  #78981

  Array
  Participant

  Aha no to dziekuje za informacje, może w naszej też wystarczy kilka osób, mam nadzieje ze otworzą mimo wszystko bo mi bardzo zależy

  #78988

  maxiu
  Participant

  Czasem się rzeczywiście nie uzbiera za dużo chętnych i wówczas nie ma możliwości uruchomienia klasy/kierunku Zawsze można się też po prostu zapisać na kurs w danym zawodzie jeśli bardzo zależy Ci na czasie, ale to rozwiązanie połowicze. Mój znajomy chciał w ten sposób zrobić kurs dla kucharzy. Nie jest to jednak takie proste. Ostatecznie na razie skupił się na samorozwoju. W sieci jest sporo stron gdzie można się wiele nauczyć i są to nie tylko porady dla szefów kuchni jak tutaj https://www.unileverfoodsolutions.pl/Aktualnosci/Gastrostrefa.html (też bardzo przydatne, ale nie na tym etapie), ale sporo praktycznych porad do wdrożenia od zaraz – jak podawać potrawy, jak je fotografować (przed umieszczeniem zdjęcia np. w serwisie społecznościowym etc). Jest skąd czerpać wiedze i się uczyć. W obszarze który Cię interesuje na pewno tez tak jest. Powodzenia!

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.