Jak uczą w prywatnych liceach?

This topic contains 6 replies, has 4 voices, and was last updated by Zdjęcie profilowe Belfer85 Belfer85 2 miesiące, 3 tygodnie temu.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Wpisy
 • #79098
  Zdjęcie profilowe a:1:{i:0;s:9:"Absolwent";}
  Array
  Participant

  Pytanie dość ogólne ale to dlatego że dużo rzeczy sie w nim zawiera i wszystkie mnie interesują. Już za rok nasza najstarsza córka kończy gimnazjum i trzeba będzie wybrać dla niej szkołe średnią. Chciałabym poznac opinie na temat prywatnych liceów. Czy poziom tam jest wyższy czy wręcz przeciwnie? Czy finansowo do opanowania dla przeciętnych Polaków czy sama elita? Każda informacja bęzdie cenna bo pomoże nam podjąc decyzję.

  #79099
  Zdjęcie profilowe IIIPLO
  IIIPLO
  Participant

  Wszystko zależy od konkretnej szkoły. Nie można uogólniać, że szkoły prywatne są lepsze, a publiczne gorsze albo na odwrót. Na przykładzie naszego III Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie mogę stwierdzić, że celowo formujemy mniej liczne klasy, które umożliwiają indywidualną pracę z każdym uczniem. Dzięki temu dostrzegamy jednostki szczególnie uzdolnione oraz takie, które wymagają większego wsparcia ze strony pedagogów. Pracują u nas wykwalifikowani nauczyciele, którzy zapewniają wysoki poziom nauczania. Poszerzona liczba godzin z przedmiotów maturalnych oraz bogata oferta zajęć dodatkowych świadczy o dużym zaangażowaniu w rozwój naszych uczniów. Jeśli chodzi o kwestie finansowe, czesne w naszej szkole wynosi 550-650 zł. Zdecydowanie nie zamykamy się na elity – minęły już czasy, kiedy w szkołach prywatnych uczyły się wyłącznie dzieci bogatych rodziców. W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

  #79103
  Zdjęcie profilowe emancypacjakaczek
  emancypacjakaczek
  Participant

  tu sie akurat zgodzę bo mam siostrzenicę w szkole prywatnej (w podstawówce) i jest bardzo różnorodnie, cały przekrój, wiadomo że nie ma jakichś bardzo ubogich dzieci no bo jednak trzeba za to płacić ale też nie ma lamusów a przyznam że też mi się tak kojarzyły szkoły prywatne. oprócz tego jak szukasz informacji to zwracaj uwage na języki obce bo to jest teraz strasznie ważne żeby byl nie tylko angielski ale jeszcze ze dwa inne do tego

  #79104
  Zdjęcie profilowe a:1:{i:0;s:9:"Absolwent";}
  Array
  Participant

  Myślałam że to więcej kosztuje, ale jak tak to coraz bardziej mnie przekonuje ta opcja. A jak jest z rekrutacją? Skoro się płaci to są jeszcze jakieś inne kryteria przyjęcia?

  #79105
  Zdjęcie profilowe IIIPLO
  IIIPLO
  Participant

  Ta kwestia również zależy od konkretnej szkoły. U nas zapisu można dokonać osobiście, w siedzibie naszej szkoły przy ulicy Sławkowskiej. Obecnie uczniowie mogą wybierać pomiędzy klasą humanistyczno-prawniczą a klasą o profilu biologicznym. Mają też możliwość wyboru indywidualnych rozszerzeń z przedmiotów, które chcą zdawać na maturze i nie są one dodatkowo płatne.

  #79108
  Zdjęcie profilowe a:1:{i:0;s:9:"Absolwent";}
  Array
  Participant

  OK dużo się już dowiedziałam, bardzo dziękuje. Mamy jeszcze troche czasu ale dobrze wczesniej zbadać grunt. Córka też tam miała podpytać starsze koleżanki więc sumarycznie może się nam ukształtuje jakiś całościowy obraz tych szkoł prywantych

  #79156
  Zdjęcie profilowe Belfer85
  Belfer85
  Participant

  Jezeli chodzi o prywatne licea w łodzi to moge smialo polecic Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Łodzi (SEI Łódź). Maja w swojej grupie:

  GIMNAZJUM UMIEJĘTNOŚCI TWÓRCZYCH
  LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE UMIEJĘTNOŚCI TWÓRCZYCH
  TECHNIKUM INFORMATYCZNE
  TECHNIKUM LOGISTYCZNE

  Zajecia przeprowadzane bardzo ciekawie, nowoczesnie. Kladzie sie nacisk na myslenie u dzieci (tworcze) a nie odtwarzanie (bezmyslne) rzeczy/danych/slow nauczyciela.
  Koszt? – Klasa ogólna – dla uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2017/2018 – 190 złotych miesięcznie. Wiec jakos specjalnie duzo to to nie jest, prawda?

  • This reply was modified 2 miesiące, 3 tygodnie temu by Zdjęcie profilowe Belfer85 Belfer85.
Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.