Jak to jest z tym glutenem?

Tagged: 

This topic contains 3 replies, has 4 voices, and was last updated by  Array 7 months, 3 weeks ago.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • #67983

  Dulibanka
  Participant

  Witajcie. Trochę™ czytam na ten temat i przyznam, że nie wiem – podwać dziecku czy nie? Nawet w tym artykule http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/1304-ekspozycja-na-gluten.html pada stwierdzenie, że jest pewna sprzeczność kiedy powinno się™ zainicjować podawanie produktów zawierających gluten. Wyniki najnowszych badan wskazują by wprowazać gluten mię™dzy 4 a 7 miesiącem życia, natomiast WHO podaje, że optymalne jest karmienie dziecka piersią do 6 miesiąca. I bądź tu czlowieku mądry! Oczywiście Pani dietetyk (która jest autorką artykułu) podaje rozwiązanie, ale ja juz sama nie wiem. Tyle opinii, że czlowiek się™ gubi. Ciekawa jestem jak to jest/bylo u Was – po prostu podajcie mi kiedy prowadzliliście produkty białkowe i jakie to miało “reperkusje” bądź czy takowe w ogole wystapiły. Dosiadczenie rodziców jest wszak nieocenione i na nim glównie bazuję™, ale w tej kwestii nie mam się™ kogo poradzić wię™c licze na Was!

  #71332

  Łukasz
  Participant

  Z glutenem jest różnie, jeśli dziecku nie przeszkadza to podawać, oczywiście można go trochę™ ograniczyć, bo ludzki organizm nie jest przystosowany do trawienia glutenu, ale jeśli nic się™ nie dzieje to podawać produkty glutenowe. 

  #71333

  mych007
  Participant

  Zaleca się™ wprowadzanie glutenu do diety dziecka stopniowo i na pewno nie od pierwszych miesię™cy życia. Trzeba z tym poczekać, nawet do ukoń„czenia przez dziecko jednego roku.

  #79214

  Array
  Participant

  Zwykle zaleca się bardzo powolne i stopniowe włączanie produktów glutenowych maluszkom.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.