gimnazjum prywatne – czy da sie przeniesc?

This topic contains 4 replies, has 3 voices, and was last updated by  PRYWGIM5 1 year, 7 months ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #68658

  misiekzdaleka
  Participant
  witam! mam pytanie do was, moze ktos sie orientuje. moj syn jest teraz w 1 klasie gimnazjum. z tego co widze, raczej te gimnazja beda stopniowo wygaszane i zamykane, a my chcielibysmy syna przeniesc do innej szkoly. skoro juz zaczal gimnazjum to pewnie bedzie mogl je skonczyc, ale jak teraz bedzie z przenosinami ? czy jesli bede chcial przeniesc syna do innej szkoly, to jak to bedzie wygladac? chce przeniesc syna do szkoly prywatnej, czy z publicznej mozna?

   

  #73507

  veverek
  Participant

  a jak by mialo wygladac? przeniesie sie po prostu rownolegle do innej placowki i tyle.

  #73508

  PRYWGIM5
  Participant

  Witaj! Tak, przeniesienie dziecka jest jak najbardziej możliwe, w przypadku gimnazjum odbywa się™ to standardowym trybem – dziecko trafiłoby po prostu do równoległej klasy. Trzeba jednak pamię™tać, że na takie przeniesienie musi wyrazić zgodę™ dyrektor placówki – w danej szkole nie zawsze są miejsca dla nowych uczniów. Tak, jak najbardziej można przenieść się™ ze szkoły publicznej do prywatnej, z prywatnej do publicznej – także, rekrutacje odbywają się™ na tych samych zasadach.

  #73509

  misiekzdaleka
  Participant

  świetnie, bo myślałem że przez te reorganizacje czꙶć bę™dzie szla jednym trybem, a druga drugim, w sensie jedni dalej podstawowka a reszta gimnazjum. a czy czyms sie rozni program w szkole prywatnej od tego w zwyklej?

  #73510

  PRYWGIM5
  Participant

  Nie można generalizować, sytuacja wygląda nieco inaczej w każdej ze szkół. Mogę™ opowiedzieć tylko na przykładzie naszej placówki – Prywatnego Gimnazjum nr 5 w Krakowie. W naszej szkole wprowadziliśmy dodatkowe godziny z przedmiotów obowiązkowych, a także możliwość wzię™cia udziału w sporej ilości zaję™ć fakultatywnych. Dajemy dzieciom możliwość nauki kilku ję™zyków obcych, wzię™cia udziału w różnych zaję™ciach artystycznych. Jesteśmy też otwarci na sugestie zarówno uczniów, jak i rodziców, a do nauczania podchodzimy bardzo indywidualnie – nasze klasy gimnazjalne mają maksymalnie po 10 osób. Jeśli jesteś z okolic Krakowa – zapraszamy serdecznie do kontaktu! Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz tutaj: http://www.prywgim5.krakow.pl/kontakt Można nas odwiedzić także osobiście.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.