Egzamin po gimnazjum a po VIII kl – różnice

This topic contains 4 replies, has 3 voices, and was last updated by  pszp5.krakow 3 months ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #79301

  Array
  Participant

  Bardzo proszę niech mi ktos raz a dobrze wskaże konkretne różnice między tym egzaminem który będa zdawały w przyszłym roku III-gimnazjaliści i VIII-klasisći. Mam taką ciekawą sytuacje że mam dzieci akurat w tych klasach, jedno w II gimnazjum a drugie w VII podstawówce. One sie już teraz kłócą i oskarżają wzajemnie ze to drugie ma łatwiej i tak w koło macieju. Dostają chyba sprzeczne informacje bo co innego mi opowiadają po szkole. Jak to w końcu jest i gdzie można dostac wiarygodne informacje?

  #79303

  pszp5.krakow
  Participant

  Jeśli dobrze zrozumiałem, obydwoje będą zdawali egzaminy w roku szkolnym 2018/2019: jedno z nich jako absolwent gimnazjum, a drugie jako absolwent 8-letniej szkoły podstawowej. Egzamin gimnazjalny będzie się odbywał na takich samych zasadach jak dotychczas, czyli obejmował będzie część humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą oraz język obcy nowożytny. Całkiem podobnie będzie wyglądał egzamin ósmoklasisty – sprawdzi wiedzę z zakresu języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Dopiero od roku szkolnego 2021/22 uzupełniony zostanie o jeden przedmiot wybrany spośród: biologii, chemii, fizyki, geografii i historii. Szczegółowo opisujemy to na naszym blogu: http://www.prywatna-szkola5.pl/blog/egzamin-osmoklasisty-najwazniejsze-informacje. Nie ma obaw, że któreś z Twoich dzieci zostanie potraktowane niesprawiedliwie. Egzaminy, do których podejdą, sprawdzą wiedzę, którą przyswajały w swoim toku nauczania. Na pytanie, gdzie szukać wiarygodnych informacji na temat edukacji, pozwolę sobie odesłać cię na stronę ministerstwa, gdzie są one na bieżąco aktualizowane: https://men.gov.pl/.

  #79305

  veverek
  Participant

  Dokładnie, będa zdawały z tego z czego sie uczyły wiec żadne nie będzie miało prościej albo trudniej. Jak sie nie chce uczyc to każda wymówka jest dobra. U nas zawsze tak było: “druga grupa miała łatwiejsze pytania” :p

  #79314

  Array
  Participant

  Nawet dosc dobrze sie uczą i córka i syn ale jak to w rodzeństwie powód do kłotni zawsze sie znajdzie a poczucie krzywdy to na pierwszym miejscu, a bo on ma lepsze, więcej itd, jeszcze sie boją że sie w jednej klasie spotkają a oboje celują w bio-chem w liceum. Ja to bym chciała z bratem do klasy chodzic a oni sie wzbraniają cudaki

  #79320

  pszp5.krakow
  Participant

  Nie ma obawy, że absolwent gimnazjum spotka się w jednej klasie z absolwentem ósmej klasy. W trosce o wyrównane szanse oraz z uwagi na tak zwaną kumulację roczników, przewidywana jest oddzielna rekrutacja i sformułowanie dwóch różnych klas: dla byłych gimnazjalistów i dla pionierów reformy, czyli uczniów, którzy ukończyli osiem klas szkoły podstawowej. Klasy te będą realizowały odrębne programy nauczania, dostosowane do trybu edukacji, jakim idą. Inaczej będą też wyglądały egzaminy maturalne: absolwenci 4-letnich liceów zmierzą się z ich nową formą.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.