Do mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

This topic contains 9 replies, has 9 voices, and was last updated by Zdjęcie profilowe Łukasz Ĺukasz 1 rok, 11 miesiące temu.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • Author
  Wpisy
 • #68453
  Zdjęcie profilowe Olastudent
  Olastudent
  Participant

  Jestem mamą 2 chłopców 2,5 i 1,5 roku. Obaj borykają się™ z atopowym zapaleniem skóry. Lekarz twierdzi że nie jest tak najgorzej i niedługo z tego wyrosną. Ale najgorsze są problemy ze spaniem. Wypróbowałam już chyba wszystko. Wiem że z tą chorobą ciꙿko wygrać bo lekarstwa na nią nie ma a jak ostra forma to na całe życie. Piszcie jak wy sobie radzicie. Czasami nawet napisanie żeby się™ „wyżalić” jest potrzebn

  #72781
  Zdjęcie profilowe Agnieszka Szewczyk
  Agnieszka Szewczyk
  Participant

  Nie zazdroszczę™ 🙁 u mnie na szczꙶcie w rodzinie nie ma tego problemu, ale syn koleżanki również ma atopowe zapalenie skóry i wiem, że to strasznie mę™cząca choroba alergiczna i podobno dotąd nie ma na to skutecznego leku, tylko można łagodzić objawy. Wiem, że ona używa specjalne olejki do skóry atopowej, alergicznej i wrażliwej, które zmniejszą negatywny wpływ wody na skórę™, a także ją natłuszczają. I podobno dobra jest też sól z Morza Martwego. 

  #72782
  Zdjęcie profilowe agnes
  agnes
  Participant

  U dzieci atopowe zapalenie skóry nie jest takie rzadkie pocieszę™ Cię™ . W wię™kszości przypadków to przechodzi. Zerknij sobie tutaj:

  http://sulphur.com.pl/problem/atopia/

   

  Na stronie jest obecnie bardzo dobry artykuł o atopii. Przede wszystkim dziecko powinno zmienić dietę™. Nie powinno jeść słodyczy bo te nasilają objawy. Oraz warto jest wprowadzić do pielę™gnacji produkty na bazie naturalnych skladników.Dobre są maści siarckzowe, kąpiele borowinowe. Możesz to bez problemu prowadzić w domu. 

  #72783
  Zdjęcie profilowe Łukasz
  Łukasz
  Participant

  Miałem atopowe zapalenie skóry, najważniejsze to się™ nie drapać, jednak przy takich małych dzieciach jest to nieuniknione, trzeba chyba skarpetki dziecią na rączki zakładać żeby nie zdrapywały skóry. Współczuje

  #72784
  Zdjęcie profilowe Lena
  Lena
  Participant

  To tak jak się™ zakłada rę™kawiczki małym dzieciom jak mają ospę™, żeby tez się™ nie drapały.

  #72785
  Zdjęcie profilowe Joanna D
  Joanna D
  Participant

  Nie zazdroszczę™ problemu… A lekarz coś zaproponował, bo tu chyba tylko speckjalistyczne specyfiki mogą coś zaradzić.

  #72786
  Zdjęcie profilowe olowkowa
  olowkowa
  Participant

  bardzo ci wspolczuje, jednak nie ma sie co zalamywac! bardzo dobre efekty przynosi regularne stosowanie odpowiednich emolientow do mycia i pielegnacji ciala, polecalabym ci te, ktore zawieraja metabolity Lactobacillus, bo dzialaja one rowniez przeciwdrobnoustrojowo, a dzieciom z azs czesto zdarzaja sie rozne infekcje skory… takie emolienty to np. emulsja do mycia Latopic, a do nawilzania skory: emulsja do ciala Latopic oraz krem do twarzy Latopic, maja one bardzo dobry sklad, oprocz tych metabolitow maja wiele roznych substancji o dzialaniu przeciwswiadowym, nawilzajacym oraz regenerujacym skore, sama je stosuje u moich dzieci z azs od kilku miesiecy i widze duza poprawe stanu skory dzieci!

  #72787
  Zdjęcie profilowe pola
  pola
  Participant

  warto się™ dzielić własnymi doświadczeniami

  #72788
  Zdjęcie profilowe agni
  agni
  Participant

  To jest teraz czę™sty problem, jest sporo kosmetyków w aptekach na takie problemy.

  #72789
  Zdjęcie profilowe Łukasz
  Łukasz
  Participant

  elocom jest polecany  na atopowe zapalenie skóry ale nie wolno go używać przy twarzy, bo jest na sterydach i robi duże zniszczenia

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.