Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posty
 • #68264
  Zdjęcie profilowe Agnieszka Szewczyk
  Agnieszka Szewczyk
  Participant
  @Agnieszka

  Wiem, że tamat dotyczy Liceum i Technikum, ale co z Zawodówkami?

  Ostatnio coraz czꙶciej słychać, że w naszym kraju brakuje ludzi z zawodem np. ślusarzy, mechaników itp… Firmy narzekają, że mało kto decyduje się™ na zawodówkę™ i nie ma potem osób, które można zatrudniać. Co o tym myślicie?

  Czy warto wybierać zawodówkę™? 

  #72030
  Zdjęcie profilowe Marek
  Marek
  Participant
  @imported_Marek

  Moim zdaniem zdecydowanie warto wybrać szkołę™ zawodową. Po co komu tytuł bezrobotnego magistra 🙂 Jeżeli ktoś ma zdolności manualne i zainteresowanie w jakieś dziedzinie technicznej to jak najbardziej, przynajmniej nie zmarnuje prawie dekady na naukę™ rzeczy kompletnie nieistotnych tylko zdobę™dzie wiedzę™, DOńšWIADCZENIE (bo bę™dzie pracował) i KASę˜ (bo bę™dzie zarabiał) zamiast uczyć się™ filozofii mycia garów w Anglii.

  #72031
  Zdjęcie profilowe Margo2
  Margo2
  Participant
  @imported_Margo2

  Oczywiście, że warto, nie każdy chce/może/powinien studiować, jest co najmniej kilka wariantów tego, jak pokierować swoim życiem, żeby robić w nim coś wartościowego, przynoszącego korzyści finansowe, czegoś, w czym można się™ spełniać. Szkoda tylko, że szkoły zawodowe mają w Polsce tak niekorzystny PR, w ogóle mam wrażenie, że otacza nas jakaś prostacka, a niby inteligencka, pogarda w stosunku do pracy fizycznej, która skutkuje m.in. coraz wię™kszym skłóceniem społeczeńtwa. Nie mówię™, że praca fizyczna jest bardziej szlachetna czy lepsza – bo nawet nie wiem, czy taka jest, ale należy szanować pracę™ innych ludzi, nawet jeśli my nigdy nie chcielibyśmy jej wykonywać. No i pamię™tać, że w życiu można iść różnymi drogami, nie ma czegoś takiego, jak jeden słuszny scenariusz. 

  #78812
  Zdjęcie profilowe a:1:{i:0;s:6:"Uczeń";}
  Array
  Participant
  @szukajka

  Ja jestem za, mam wielu znajomych którzy po tej szkole mają prace a dalej się uczą zaocznie. Uważam, że to najlepsze rozwiązanie, bo można pracować i zdobywać doświadczenie i się uczyć. A jak siętylko uczymy to potem brakuje nam doświadczenia. Gdyby ktoś szukał szkoły to może skorzystać z http://www.szukamszkoly.com/ może uda się coś ciekawego wybrać.

  #78838
  Zdjęcie profilowe a:1:{i:0;s:6:"Uczeń";}
  Array
  Participant
  @czaja

  Jak ktos ma smykałke do tego zawodu którego sie uczy to nie ma co tracić czasu w liceum czy technikum tylko ksztalcic sie w zawodzie i pracowac i zarabiac 🙂

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.