Nauczyciel i oświata

Słownik z przekleństwami?

– Nauczyciele są w popłochu – twierdzi dziennik.pl. Co wywołało panikę wśród pedagogów? Ponoć multimedialny słownik PWN. Wszystko dlatego, że jego autorzy oprócz objaśniania słów pięknych zabrali się za wulgaryzmy.

Nauczyciel i oświata

Wsiądź na rower!

Podróżować można na różne sposoby. Samochodem jest szybciej i przede wszystkim wygodniej. Jednak komfort przysłania wszystkie minusy tego sposobu przemieszczania się.

Nauczyciel i oświata

Drugie życie kartridża

Co robisz, kiedy skończy Ci się kartridż od drukarki? Zanim wyrzucisz go do kosza – zastanów się. Coś, co może uchodzić za bezwartościowy śmieć, zagospodarowane w odpowiedni sposób, zyskuje na wartości.

Nauczyciel i oświata

Zdrowe jedzenie w szkołach

Czy w polskich szkołach dzieci jedzą zdrowo? Spośród kilku możliwości – zabrania ze sobą drugiego śniadania z domu, zakupów w szkolnym sklepiku, korzystania z bufetu, czy wreszcie wykupienia obiadu w szkolnej stołówce, ostatnia opcja wydaje się najbardziej racjonalna, ale czy najlepsza?

Nauczyciel i oświata

Nie książka, a laptop

Tradycyjne podręczniki powoli odchodzą do lamusa. Coraz więcej szkół wykorzystuje nowoczesne technologie by uczniowie lepiej przyswajali wiedzę. W USA trwa właśnie kampania mająca na celu zachęcenie dyrektorów szkół do korzystania możliwości jakie dają im techniczne nowinki.