Nauczyciel i oświata

Wakacyjna przygoda

Klimatyzacja w biurze zaczyna pracować pełną parą. Dni są coraz cieplejsze. Powoli, krok po kroku, nadchodzi czas wakacji. W wolnej chwili łapiesz się na marzeniach o zbliżającym się urlopie, o wylegiwaniu się na plażach Morza Śródziemnego, popijaniu koktajli w hotelowych bufetach.

Nauczyciel i oświata

Dwujęzyczne dzieci szybciej się uczą

Dzieci, które wychowywane są w dwujęzycznym środowisku, przyswajają oba języki bez najmniejszych nawet problemów. Co więcej, badania dowodzą, że nawet siedmiomiesięczne niemowlęta rosnące w takim otoczeniu cechują się szybszym rozwojem umysłowym w porównaniu ze swoimi jednojęzycznymi rówieśnikami.

Nauczyciel i oświata

Szkoła przyszłości

Wielu z nas, rozwiązując kolejne, inspirujące zadanie z trygonometrii, bądź słuchając o arcyważnych skutkach rewolucji przemysłowych, zastanawiało się, czy naprawdę jest to nam potrzebne do szczęścia?

Nauczyciel i oświata

Infoholizm coraz większym zagrożeniem

W Polsce narasta zjawisko infoholizmu, czyli niekontrolowanego przebywania człowieka w cyberprzestrzeni. Szacuje się, że w naszym kraju jest już ok. 20 tys. osób, które wymagają leczenia z tego uzależnienia – uważa prof. Mariusz Jędrzejko z Fundacji Pedagogium.

Nauczyciel i oświata

Portfelowy sposób na odchudzanie

Amerykanie i Brytyjczycy opracowali nowatorską metodę na zrzucanie zbędnych kilogramów. Przed podjęciem zobowiązania wpłacają specjalną kaucję, a gdy nie udaje im się schudnąć w określonym czasie, pieniądze przepadają.

Nauczyciel i oświata

Zrelaksowany “Anglik”

Od sześciu miesięcy w dobrodzieńskim gimnazjum prowadzone są nietypowe zajęcia pozalekcyjne. Raz w tygodniu czterdziestu ośmiu uczniów osłuchuje się z językiem angielskim w stanie… relaksu.

Nauczyciel i oświata

Dyrektorzy według szablonu

Dyrektorzy szkół masowo kupują gotowe przemówienia na zakończenie roku szkolnego. Podręcznik z tekstami mów uwzględnia wszystkie opcje. Znajdzie tu coś dla siebie dyrektor, w którego szkole sporo uczniów nie zdało do następnej klasy, a także ten, który ma za sobą przeprowadzkę do nowego budynku.

Nauczyciel i oświata

Dlaczego nie umiemy odpoczywać?

Przez cały rok z niecierpliwością czekamy na wakacje. Liczymy w kalendarzu dni zaznaczone na czerwono i cieszymy się, że mamy w perspektywie wolne dni. Planujemy, gdzie pojedziemy i co będziemy wtedy robić.