Wydarzenia

Wrocławski Festiwal Edukacji 2018

Już za niecały miesiąc, 25 i 26 marca na Stadionie we Wrocławiu odbędzie się Wrocławski Festiwal Edukacji 2018. W tegorocznej edycji udział weźmie kilkudziesięciu wystawców, a także goście specjalni.

Wydarzenia

13. edycja Podkarpackich Targów Rzeszowskich

W dniach 27 i 28 lutego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego odbędzie się kolejna edycja Targów Edukacyjnych EduSalon. W tym roku swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje blisko 100 wystawców z całego świata, w tym uniwersytety, prywatne uczelnie, szkoły policealne, a także do doradcy zawodowi.

Wydarzenia

Targi edukacyjne w Lublinie 2018

Już 15 i 16 marca w Lublinie odbędą się Targi Edukacyjne. Uczestnicy tegorocznej edycji mogą liczyć na szeroką ofertę szkół średnich i uczelni z Polski i z zagranicy, warsztaty wiedzy o rynku pracy, występy na scenie, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 

Wydarzenia

Oświeć się na UMK – targi PROMOCJA EDUKACYJNA 2018

13 marca w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędą się targi edukacyjne. To już 15. edycja wydarzenia, które co roku odwiedza nawet kilkanaście tysięcy maturzystów – tegorocznych kandydatów na studia. W tej edycji weźmie udział kilkanaście uniwersytetów i szkół wyższych z całej Polski.

Wydarzenia

Targi edukacyjne EDU OPOLE 2018

Na początku marca w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędzie się 5. Edycja targów edukacyjnych EDU OPOLE 2018. Wydarzenie jest organizowane z myślą o uczniach szkół średnich, którzy szukają dalszej drogi kształcenia dla siebie. Na tegorocznej edycji pojawi się ponad 50 wystawców.

Wydarzenia

Polsko-norweski konkurs edukacyjny dla uczniów

W połowie lutego rozpoczął się polsko-norweski konkurs edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Konkurs „Na tropie” jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których zadaniem będzie przygotowanie krótkiego wideo. Tematyka dotyczy punktów wspólnych w historii, tradycji, kulturze i nauce, które łączą Polskę i Norwegię.

Wydarzenia

Zaplanuj swoją przestrzeń – konkurs dla maturzystów

Katedra Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów klas maturalnych do wzięcia udziału w trzeciej edycji Konkursu Wiedzy o Gospodarce Przestrzennej pod nazwą „Zaplanuj swoją przestrzeń”Jest to konkurs internetowy, o charakterze otwartym i ogólnopolskim. Głównym celem Konkursu jest rozpropagowanie zagadnień związanych z gospodarką przestrzenną, poszerzenie wiedzy oraz rozwijanie …

Bez kategorii / Felietony i recenzje

Nauczyciel to stan umysłu

Rekonstrukcja rządu nie przyniosła zmian w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Nazwisko minister Anny Zalewskiej nawet nie pojawiało się na medialnej giełdzie “ministrów do wymiany”. Wychodzi na to, że edukacja polska rośnie w siłę, a nauczycielom żyje się dostatniej. Za stabilność swego stanowiska minister Zalewska powinna najgoręcej podziękować nauczycielom. Może czas się czegoś nauczyć od lekarzy?

Wydarzenia

Dzień otwarty na UPH w Siedlcach

15 grudnia Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach otworzy się na wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych maturzystów. Jeśli już niedługo będziesz kandydował na studia, weź udział w Dniu Otwartym uczelni, na którym dowiesz się wszystkiego na temat studiowania na UPH w Siedlcach, poznasz szczegóły rekrutacji, a także porozmawiasz z wykładowcami i studentami.

Wydarzenia

Konkurs dla szkół „Normy w ochronie środowiska”

Polski Komitet Normalizacyjny w roku szkolnym 2017/18 organizuje już 6. edycję konkursu „Normalizacja i ja” – tym razem pod hasłem „Normy w ochronie środowiska”. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych w kraju. Honorowy patronat nad konferencją objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Środowiska, Ochotnicze Hufce Pracy oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty.