Matura

Gdzie po maturze?

Dla wielu młodych ludzi zbliża się godzina zero. Otóż już niebawem maturzyści przystąpią do jednego z najważniejszych egzaminów. Egzamin dojrzałości jest przez wielu uważany za kluczowy sprawdzian w życiu. Od wyników matury zależy przyszłość młodych ludzi, wybór studiów, a to z kolei przekłada się także na przyszłą pracę.

Studia

Strach przed nieznanym, czyli jak naprawdę wyglądają studia?

Każdy, kto miał problemy w szkole podstawowej lub później, w gimnazjum czy szkole średniej, boi się następnego etapu edukacji. W zależności od tego jakie są te problemy, inny jest lęk przed nieznanym. Ale nie obawiaj się, w porównaniu z tym wszystkim co już przeszedłeś, studia to sama przyjemność.

Nauczyciel i oświata

Długa laurka na Dzień Nauczyciela

Mogę policzyć na palcach dwóch rąk wszystkich nauczycieli z pasją, którzy uczyli mnie od pasowania na ucznia w “zerówce”, aż do klasy maturalnej. Ktoś powie, że mało – jak na trzynaście lat nauki, trzy szkoły i blisko pół setki “gogów”, którzy wbijali mi do głowy wiedzę.

Studia

Napoje izotoniczne a energetyczne

Chcielibyśmy wskazać różnice pomiędzy “energetykami” a napojami izotonicznymi. Czym różnią się te środki i dlaczego nie powinniśmy ich mylić?

Studia

Paliwo dla mózgu – czyli kilka słów o suplementach

Niestety nie istnieją cudowne tabletki i eliksiry, dzięki którym w parę godzin przeobrazimy się w geniuszy. Nic nie zastąpi regularnego uczęszczania na zajęcia oraz obowiązkowej nauki. Środki, o których będę wspominał, mają za zadanie wspomóc jedynie pracę mózgu, aby był w stanie przyswoić więcej informacji w krótszym czasie.

Studia

Studia przyszłości

Badania przeprowadzane w ostatnim czasie przez ekspertów wskazują, że najbardziej pomyślne perspektywy zatrudnienia posiadają absolwenci kierunków ścisłych i technicznych. To oni najszybciej po ukończeniu studiów dostają pracę, a ich zarobki na start mieszczą się w granicach od 3 do 5 tys.

Matura

Poloneza czas zacząć

Za sto dni matury. Wielu to stwierdzenie napełnia przerażeniem a innych pozostawia obojętnym. Jednak obie te grupy obecnie zaczynają się bawić na studniówkach. Koniec stycznia i początek lutego to czas imprez, po których uczniowie liceów i techników powinni już bardziej skupić się na nauce. Za trzy miesiące czeka ich wielki dzień, dzień matury. Dlatego studniówka …

Matura

Studniówkę czas zacząć

Choć w kalendarzu dopiero grudzień i zajęci jesteśmy przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia to studniówka zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie się bawił z tej okazji musi pomyśleć o przygotowaniu kreacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy chcą tego dnia wyglądać szczególnie wyjątkowo.
Tego wieczoru wszyscy chcą przede wszystkim dobrze się bawić ze swoimi …