Studia

Wysokie loty na kierunku Lotnictwo

Jeśli marzysz o lataniu w przestworzach, siedzeniu za sterami wielkich samolotów pasażerskich lub niesamowitych maszyn wojskowych, to studiowanie lotnictwa… niewiele Ci w tym pomoże. Jak się okazuje, lotnik to wcale nie ten, kto lata samolotem, a każdy, kto skończy kierunek Lotnictwo. Zatem czego, jeśli nie latania tam uczą? Przeczytaj.

Studia

Dziennikarstwo nie tylko dla przyszłych dziennikarzy

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to kierunek dla osób z charyzmatyczną osobowością, ambitnych, nie zniechęcających się szybko oraz dla tych, którzy potrafią dobrze radzić sobie w sytuacjach stresowych. Brzmi jak Twoja charakterystyka? Czytaj dalej.

Studia

Granie emocjami, czyli zawód aktor

Sława, brawa, autografy… Aktorstwo wcale nie jest takim łatwym zawodem, jakby się mogło wydawać. Oprócz artystycznej wrażliwości wymaga dużej odporności psychicznej, uporu, woli walki, a także… kondycji i sprawności fizycznej. Jednak każdego roku wielu maturzystów zadaje pytanie: Jak zostać aktorem?
Dla kogo aktorstwo?

Studia

Automatyka i robotyka kierunkiem przyszłości

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że na rynku pracy stale rośnie zapotrzebowanie na osoby potrafiące nie tylko obsługiwać podstawowe maszyny, ale także mogące uczestniczyć w tworzeniu urządzeń oraz eksploatacji zaawansowanych systemów i oprogramowania. Jeśli interesujesz się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, dobrze radzisz sobie z przedmiotami ścisłymi, a także potrafisz myśleć precyzyjnie i kreatywnie, kierunek Automatyka i Robotyka …

Bez kategorii

Chcesz zostać lekarzem? Studiuj na kierunku lekarskim

Jeśli marzysz o noszeniu białego kitla i stetoskopu na szyi, warto zainteresować się wymogami, jakie stawiają młodym ludziom uczelnie oferujące możliwość nauki na kierunku lekarskim. Ukończenie medycyny kojarzy się nie tylko z dobrymi zarobkami, ale też z prestiżem społecznym. Ponadto lekarz jest osobą, która ratuje ludzkie życie, a to motywuje wiele osób do ciężkiej pracy …

Studia

Kim jest psycholog?

Studia psychologiczne kojarzą się z prestiżem, ponieważ w społeczeństwie panuje niejako moda na ten kierunek. Osoby, które zyskają takie wykształcenie, posiadają umiejętności otwierające sporo drzwi kariery zawodowej. Wielu osobom zawód ten kojarzy się z rozwiązywaniem tajemnic i odgadywaniem cudzych myśli. Jeśli wydaje Ci się, że po uzyskaniu dyplomu z psychologii będziesz w stanie manipulować każdą, …

Studia

Studia na kierunku bioinformatyka

Bioinformatyka to dziedzina, która wymaga od studenta zainteresowania kilkoma naukami. Jeśli pasjonujesz się zatem informatyką, biologią, matematyką, chemią, a przede wszystkim genetyką i zastanawiasz się, w jaki sposób można połączyć te dziedziny w jedną całość, to studia bioinformatyczne są odpowiedzią na Twoje pytanie.

Studia

Architektura krajobrazu

Ten kierunek studiów przeznaczony jest dla osób, które interesują się środowiskiem i posiadają talent plastyczny. Jeśli pasjonują Ciebie zatem zagadnienia związane z urbanistyką, planowaniem przestrzeni, szeroko pojętą architekturą, to ten kierunek powinien spełnić Twoje oczekiwania. Jest to doskonała propozycja dla osób kreatywnych, które nie boją się niestandardowych rozwiązań i mają swoją własną “receptę na sukces”!

Studia

Filologia ukraińska

Tereny dzisiejszej Ukrainy od czasów średniowiecza były miejscem ścierania się i przenikania wielu różnych kultur, obyczajów, języków i religii. Nawet dziś trudno jednoznacznie zdefiniować przykładnego „Ukraińca”. Jeśli chcecie jednak dowiedzieć się czegoś więcej o tym kraju, to może warto wybrać się na studia z zakresu filologii ukraińskiej?

Studia

Z wizytą w Republice Albanii, czyli dlaczego warto studiować filologię albańską?

Albania jest nadal państwem, o którym przeciętny europejczyk wie bardzo mało lub kompletnie nic. Trudno się jednak temu dziwić, gdyż nie jest to popularny region turystyczny, ani bogate państwo, które miałoby znaczący wpływ na europejską gospodarką. Warto jednak przyjrzeć się bliżej Republice e Shqipërise, czyli Republice Albańskiej.
Na początek kilka bardzo prostych pytań, z którymi na …