Nauczyciel i oświata

Technika w służbie edukacji

Znajomość języków obcych to jeden z głównych wyznaczników atrakcyjności na rynku pracy. Rozwój pod tym kątem to także ogromny komfort i satysfakcja, szczególnie jeśli lubimy zagraniczne podróże.

Nauczyciel i oświata

Nie samą lekcją uczeń żyje

Szkoła to już nie tylko zajęcia przewidziane w programie nauczania, odbywające się w zamkniętych klasach z tablicą i kredą. Nauczyciele coraz chętniej korzystają z różnych programów edukacyjnych przygotowanych specjalnie z myślą o młodzieży.

Nauczyciel i oświata

Więcej pozytywów w przedszkolach

– Rodzice głównie szukają wad, stosując przy wyborze przedszkola dla dziecka selekcję negatywną – orzekli studenci psychologii biznesu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, przeprowadzający badanie.

Nauczyciel i oświata

Szkoła dostosowuje się do stylu życia rodziców

Okres wakacji dobiegł końca i zaczął się rok szkolny – przed uczniami pierwsze sprawdziany, zaś przed rodzicami pierwsze wywiadówki. Ci ostatni nie muszą się już dłużej zamartwiać oczekując z niecierpliwością przedstawienia informacji na temat swych pociech – teraz mogą samodzielnie sprawdzić je w Internecie.

Nauczyciel i oświata

Dziennik elektroniczny

Tradycyjne dzienniki papierowe pewnie jeszcze przez 50 lat będą leżały w szkolnych archiwach niczym zapomniane eksponaty, albowiem szkoły, idąc z duchem czasu, wprowadzają nowoczesne e-dzienniki. Idzie nowe – elektroniczne!

Nauczyciel i oświata

Rodzic – (nie)kompetentny doradca zawodowy

Interesujące wnioski wypływają z badań przeprowadzonych w ramach akcji „Start w karierę” przez Uniwersytet Łódzki i Wydawnictwo Librus. Okazuje się, że przy decydowaniu o przyszłości zawodowej i edukacyjnej aż 85% nastolatków korzysta z porad swoich rodziców.