Nauczyciel i oświata

Nauka niemożliwa bez wakacji

Amerykańscy naukowcy udowodnili, że przerwy w nauce wcale nie przeszkadzają uczniom w edukacji. W ten sposób ci, którzy twierdzą, że wakacje i dłuższe okresy wolnego sprzyjają zapominaniu zdobytej wcześniej wiedzy, stracili argumenty.

Nauczyciel i oświata

Chcesz nauczyć się języka?

Czas na lekcję angielskiego! Książka w rękę. Najpierw czytamy, a potem wkuwamy. Powtarzamy, powtarzamy, powtarzamy. Po kilkanaście, kilkadziesiąt razy każde słówko. Żeby wbić do głowy, żeby zapamiętać.

Nauczyciel i oświata

Edukacja włączająca

O edukacji włączającej dyskutuje się w Polsce już od ponad 20 lat, czyli od momentu wprowadzania edukacji integracyjnej. Wciąż nie ma zgodności, co do zasadności takiego rozwiązania.

Nauczyciel i oświata

Czas na feedback dla oświaty

Siłą napędową wszelkich działań człowieka jest motywacja. Dziecko przekraczające próg pierwszej klasy – oprócz naturalnych obaw i niepewności jest pełne energii, zapału, nadziei, rozpiera go radość i duma z powodu ważnego etapu, jaki rozpoczyna się w jego życiu.

Nauczyciel i oświata

Zdrowa dieta w szkole – czego unikać?

Nie jest prawdą, że jeść można wszystko, ale z umiarem. Istnieją produkty, które nie dostarczają żadnych wartości odżywczych. Ponadto zawierają substancje, których nadmiar jest niewskazany dla zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci.