Nauczyciel i oświata

Drugie życie kartridża

Co robisz, kiedy skończy Ci się kartridż od drukarki? Zanim wyrzucisz go do kosza – zastanów się. Coś, co może uchodzić za bezwartościowy śmieć, zagospodarowane w odpowiedni sposób, zyskuje na wartości.

Nauczyciel i oświata

Zdrowe jedzenie w szkołach

Czy w polskich szkołach dzieci jedzą zdrowo? Spośród kilku możliwości – zabrania ze sobą drugiego śniadania z domu, zakupów w szkolnym sklepiku, korzystania z bufetu, czy wreszcie wykupienia obiadu w szkolnej stołówce, ostatnia opcja wydaje się najbardziej racjonalna, ale czy najlepsza?

Nauczyciel i oświata

Nie książka, a laptop

Tradycyjne podręczniki powoli odchodzą do lamusa. Coraz więcej szkół wykorzystuje nowoczesne technologie by uczniowie lepiej przyswajali wiedzę. W USA trwa właśnie kampania mająca na celu zachęcenie dyrektorów szkół do korzystania możliwości jakie dają im techniczne nowinki.

Nauczyciel i oświata

Zielone światło dla zdrowia

Zwykle słowo „mikroorganizm” kojarzymy z groźnymi dla naszego organizmu drobnoustrojami, które zaatakować mogą praktycznie wszędzie – w szkole, w pracy, w tramwaju. Jakbyśmy się nie starali, nie darzymy ich ciepłymi uczuciami. A powinno być inaczej…

Nauczyciel i oświata

Nauka niemożliwa bez wakacji

Amerykańscy naukowcy udowodnili, że przerwy w nauce wcale nie przeszkadzają uczniom w edukacji. W ten sposób ci, którzy twierdzą, że wakacje i dłuższe okresy wolnego sprzyjają zapominaniu zdobytej wcześniej wiedzy, stracili argumenty.