Nauczyciel i oświata

Infoholizm coraz większym zagrożeniem

W Polsce narasta zjawisko infoholizmu, czyli niekontrolowanego przebywania człowieka w cyberprzestrzeni. Szacuje się, że w naszym kraju jest już ok. 20 tys. osób, które wymagają leczenia z tego uzależnienia – uważa prof. Mariusz Jędrzejko z Fundacji Pedagogium.

Nauczyciel i oświata

Portfelowy sposób na odchudzanie

Amerykanie i Brytyjczycy opracowali nowatorską metodę na zrzucanie zbędnych kilogramów. Przed podjęciem zobowiązania wpłacają specjalną kaucję, a gdy nie udaje im się schudnąć w określonym czasie, pieniądze przepadają.

Nauczyciel i oświata

Zrelaksowany “Anglik”

Od sześciu miesięcy w dobrodzieńskim gimnazjum prowadzone są nietypowe zajęcia pozalekcyjne. Raz w tygodniu czterdziestu ośmiu uczniów osłuchuje się z językiem angielskim w stanie… relaksu.

Nauczyciel i oświata

Dyrektorzy według szablonu

Dyrektorzy szkół masowo kupują gotowe przemówienia na zakończenie roku szkolnego. Podręcznik z tekstami mów uwzględnia wszystkie opcje. Znajdzie tu coś dla siebie dyrektor, w którego szkole sporo uczniów nie zdało do następnej klasy, a także ten, który ma za sobą przeprowadzkę do nowego budynku.

Nauczyciel i oświata

Dlaczego nie umiemy odpoczywać?

Przez cały rok z niecierpliwością czekamy na wakacje. Liczymy w kalendarzu dni zaznaczone na czerwono i cieszymy się, że mamy w perspektywie wolne dni. Planujemy, gdzie pojedziemy i co będziemy wtedy robić.

Nauczyciel i oświata

Słownik z przekleństwami?

– Nauczyciele są w popłochu – twierdzi dziennik.pl. Co wywołało panikę wśród pedagogów? Ponoć multimedialny słownik PWN. Wszystko dlatego, że jego autorzy oprócz objaśniania słów pięknych zabrali się za wulgaryzmy.

Nauczyciel i oświata

Wsiądź na rower!

Podróżować można na różne sposoby. Samochodem jest szybciej i przede wszystkim wygodniej. Jednak komfort przysłania wszystkie minusy tego sposobu przemieszczania się.