Bez kategorii / Matura

Jak wybrać studia? Zadbaj o przyszłość Twojego dziecka!

Samodzielność i autonomia są bardzo ważnym elementem dorastania każdego młodego człowieka. Nie zawsze jednak świeżo upieczony maturzysta wie, jaką ścieżkę nauki, a potem kariery chce wybrać. Rolą rodzica jest pomóc w podjęciu decyzji, która może zaważyć o jego przyszłości. Co zrobić, kiedy dziecko pyta „jak wybrać studia”?

Wybór studiów w XXI wieku jest jak przedzieranie się …

Matura

Wyniki egzaminu maturalnego 2017

Wyniki tegorocznych matur nie różnią się znacząco od zeszłorocznych: 78,5 proc. maturzystów zdało wszystkie egzaminy maturalne. Najtrudniejszym z maturalnych przedmiotów okazała się matematyką, z którą nie poradziło sobie 17 proc. osób przystępujących w tym roku do matury.

Matura

Jak zaplanować przygotowania do matury?

Maturzyści, nie myślicie jeszcze o majowych egzaminach? To błąd! Przygotowanie do matury w kilka tygodni czy, o zgrozo, w kilka weekendów należy raczej do rzeczy niemożliwych. Warto więc zawczasu zaplanować przygotowania i powtórki materiałów. Dobrze opanowany materiał to jeden z gwarantów dobrego wyniku, który pozwoli na rozpoczęcie studiów na wymarzonym kierunku. Jak zaplanować przygotowania do …

Matura

Matura 2017: test dla maturzystów

W 2017 roku przystąpisz do egzaminu maturalnego? Masz zatem jeszcze sporo czasu na przygotowania, ale już teraz możesz sprawdzić, jaki przedmiot jest Twoją mocną stroną! Rozwiąż nasz krótki test i oceń stan swojej wiedzy z języka polskiego, matematyki, biologii, chemii, historii, geografii i informatyki. Życzymy powodzenia!

[HDquiz quiz = „34”]

Matura

Matura – przygotuj się skutecznie

Matura coraz bliżej i na samą myśl masz dreszcze? Przerażają Cię stosy książek i materiału do opanowania przed egzaminami? Zamiast omijać książki szerokim łukiem rozplanuj pracę tak, by jej nadmiar nie przytłoczył cię, kiedy będzie już za późno. Problem nie zniknie, jeśli będziesz udawał, że go nie ma. Poniżej kilka rad, jak uporać się z …

Matura / Studia

Jaki kierunek studiów wybrać? Poradnik dla kandydatów na studia

Jaki kierunek studiów wybrać? Im bliżej wyboru uczelni, tym częściej pojawia się w głowie to pytanie. Rynek edukacyjny daje różne możliwości kształcenia, a wiele uczelni oferuje podobne specjalizacje. Mnogość propozycji utrudnia podjęcie decyzji. Dr Ewa Wojtowicz, doradca zawodowy z Centrum Pracy i Kariery Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej o tym, jak pomóc sobie w dokonaniu dobrego …

Matura

Matura = stres? Jak sobie z nim radzić?

Wiemy doskonale, że matura zbliża się wielkimi krokami – stres związany z egzaminami naturalnie dopadnie każdego maturzystę prędzej czy później. Jak uniknąć lub zminimalizować jego skutki? Podpowiadamy!

Matura

Gdzie po maturze?

Dla wielu młodych ludzi zbliża się godzina zero. Otóż już niebawem maturzyści przystąpią do jednego z najważniejszych egzaminów. Egzamin dojrzałości jest przez wielu uważany za kluczowy sprawdzian w życiu. Od wyników matury zależy przyszłość młodych ludzi, wybór studiów, a to z kolei przekłada się także na przyszłą pracę.

Matura

Poloneza czas zacząć

Za sto dni matury. Wielu to stwierdzenie napełnia przerażeniem a innych pozostawia obojętnym. Jednak obie te grupy obecnie zaczynają się bawić na studniówkach. Koniec stycznia i początek lutego to czas imprez, po których uczniowie liceów i techników powinni już bardziej skupić się na nauce. Za trzy miesiące czeka ich wielki dzień, dzień matury. Dlatego studniówka …

Matura

Studniówkę czas zacząć

Choć w kalendarzu dopiero grudzień i zajęci jesteśmy przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia to studniówka zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie się bawił z tej okazji musi pomyśleć o przygotowaniu kreacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy chcą tego dnia wyglądać szczególnie wyjątkowo.
Tego wieczoru wszyscy chcą przede wszystkim dobrze się bawić ze swoimi …

  • 1
  • 2