Kary dla nauczycieli

Są kary dyscyplinarne dla pedagogów z Ryk. Chodzi o Zespół Szkół Zawodowych, w którym uczniowie jednej z klas na lekcji znieważali i poniżali nauczyciela, a film z takiej lekcji pojawił się w internecie. Ukarani to m.in. dwaj wicedyrektorzy.

Kary dla nauczycieli

Kary są właśnie przygotowywane na piśmie – powiedziała reporterce Radia TOK FM dyrektor Zespołu Szkół w Rykach Krystyna Grudniak. Upomnienia dostają wychowawca klasy, szkolny pedagog oraz jeden z wicedyrektorów. Drugi wicedyrektor, do spraw wychowawczych dostaje naganę z wpisem do akt.

Wcześniej pojawiały się informacje, że nauczyciel, który był poniżany przez uczniów będzie musiał odejść na emeryturę. Pedagog był dzisiaj w szkole na rozmowie z dyrekcją. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nie odejdzie na emeryturę – pozostanie w szkole, ale prawdopodobnie nie będzie prowadził lekcji w klasie, tylko ma odpowiadać za jakieś warsztaty zawodowe. 

Wciąż nie wiadomo, co z główną dyrektorką szkoły. Decyzję w jej sprawie może podjąć tylko Zarząd Powiatu w Rykach , ale do dziś jej nie podjął. Kurator oświaty Krzysztof Babisz ma w tej sprawie jasne zdanie. – Powinny być decyzje personalne. Czas jest na wnioskowanie o odwołanie pani dyrektor lub któregoś z wicedyrektorów – mówi kurator. I dodaje, że zrobiłby to już dawno, gdyby to do niego należała decyzja. Ale nie kurator jest organem prowadzącym Zespół Szkół – jest nim Starostwo Powiatowe.

Znęcali się nad nauczycielem

Cała sprawa dotyczy nakręconego komórką filmu, na którym widać jak uczniowie znęcają się nad nauczycielem. Zarzuty w tej sprawie usłyszało już 4 uczniów. Sprawę bada prokuratura. Niewykluczone, że zarzuty usłyszą niebawem kolejni uczniowie. 

Nieoficjalnie do Kuratorium docierają też sygnały, że nauczyciele mogli przymykać oko na zachowania uczniów, bo bali się o pracę. Gdyby część uczniów została skreślona z listy – mogłoby się pojawić ryzyko rozwiązania klasy, a to oznaczałoby mniej godzin lekcyjnych. – Być może niezauważanie pewnych zachowań czy też pobłażanie było spowodowane obawą, żeby mieć uczniów, żeby mieć po prostu pracę – przyznaje kurator Krzysztof Babisz.

źródło: TOK FM

Kalendarz wydarzeń edukacyjnych

MoTuWeThFrSaSu
 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 
 « ‹lip 2014› »