Dzień otwarty na Uniwersytecie Rolniczym

W pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca 2017 roku w godz. od 9.00 do 15.00 na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbędzie się Dzień Otwarty przygotowany specjalnie dla uczniów szkół średnich, a w szczególności dla tegorocznych maturzystów, którzy już niedługo będą wybierać się na studia. W programie przewidziane są wykłady pracowników naukowych uczelni, możliwość zwiedzania Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Przyszli studenci będą mogli zapoznać się z pełną ofertą dydaktyczną, a także dowiedzieć się czegoś o interesujących ich kierunkach studiów.

Co w programie?

Dzień Otwarty odbywać się będzie w na terenie Kampusu Uniwersytetu Rolniczego przy al. 29 Listopada. W części ogólnej, która odbędzie się w auli Centrum Kongresowego (al. 29 Listopada 46) oprócz prezentacji oferty dydaktycznej planowane są dwa wykłady popularnonaukowe. Pierwszy wygłosi dr hab. Dorota Wojtysiak – „W świecie mikro i nano – historia mikroskopii”, a drugi dr inż. Marek Wajdzik “Czy myśliwi są potrzebni?”. Prezentacje przeplatane będą występami uczelnianych zespołów artystycznych – Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”, Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni” oraz Chóru UR. Ekspozycję stoisk poszczególnych wydziałów zaplanowano w holu budynku Wydziału Leśnego (al. 29 Listopada 46).

Dlaczego warto wybrać Uniwersytet Rolniczy w Krakowie?

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie jest jedną z wiodących Uczelni w dziedzinie nauk przyrodniczych w Polsce. Uczelnia wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie od 1890 roku rozwijały się nauki rolnicze i leśne. Uniwersytet Rolniczy dzisiaj to: 7 Wydziałów , 1 jednostka międzyuczelniana, około 11 tys. studentów, kilkadziesiąt kierunków studiów I, II i III stopnia oraz studiów podyplomowych. Uczelnia prowadzi co roku kilkaset tematów badawczych, organizowanych jest wiele konferencji, sympozjów i seminariów krajowych oraz międzynarodowych stanowiących płaszczyznę do dyskusji i wymiany doświadczeń. Uniwersytet kształci specjalistów w dziedzinie nauk: rolniczych, leśnych, biologicznych, weterynaryjnych, ekonomicznych, przyrodniczych, technicznych. Ponadto prowadzone są badania w wielu strategicznych i innowacyjnych dziedzinach, skupiających się wokół sektora Life Science. Uczelnia jest wysoko ceniona w kraju i za granicą, stawia na jakość, mobilność i innowacyjne rozwiązania. Absolwenci otrzymują zatrudnienie w najlepszych przedsiębiorstwach działających w Polsce i na świecie. Studia na UR to nie tylko edukacja w świetnie zaopatrzonym zapleczu naukowo-dydaktycznym pod okiem wybitnych naukowców, ale również tętniąca życiem społeczność studencka organizująca m.in.

  • Juwenalia,
  • rajdy studenckie
  • akcje charytatywne.

W swojej ofercie UR proponuje studentom i pracownikom wyjazdy zagraniczne w ramach programów ERASMUS i CEEPUS, stwarzając tym samym okazję do zdobycia cennego doświadczenia. UR to połączenie tradycji z nowoczesnością, co gwarantuje rozwój intelektualny i zwiększa szanse naszych absolwentów na rynku pracy.

Aby wziąć udział w Dniu Otwartym, należy się zarejestrować na stronie uczelni. Więcej informacji oraz pełen program wydarzenia znajdziesz tutaj.

Komentarze

Komentarze