Architektura krajobrazu

Ten kierunek studiów przeznaczony jest dla osób, które interesują się środowiskiem i posiadają talent plastyczny. Jeśli pasjonują Ciebie zatem zagadnienia związane z urbanistyką, planowaniem przestrzeni, szeroko pojętą architekturą, to ten kierunek powinien spełnić Twoje oczekiwania. Jest to doskonała propozycja dla osób kreatywnych, które nie boją się niestandardowych rozwiązań i mają swoją własną “receptę na sukces”!

Czego się nauczysz?

Studia na kierunku Architektura Krajobrazu przygotowują do podjęcia pracy na stanowisku specjalisty w zakresie projektowania i pielęgnacji elementów architektury krajobrazu. Projekty mają na celu stworzenie przestrzeni odpowiadającej potrzebom użytkowym czy psychicznym człowieka. W tym celu studentów przygotowuje się poprzez prowadzenie wykładów z zakresu rysunku, rzeźby, malarstwa, grafiki komputerowej, historii architektury i sztuki ogrodowej.

Przed rozpoczęciem nauki konieczny jest egzamin z rysunku odręcznego. Niektóre uczelnie oferują kursy przygotowujące do przejścia przez ten etap rekrutacji. W trakcie studiów zapoznasz się z rozległą teorią, ale nie martw się – zajęć praktycznych również nie zabraknie w Twoim planie zajęć. Podstawowe przedmioty to: gleboznawstwo, ekologia, biologia roślin, projektowanie krajobrazu, oświetlenie w krajobrazie.

Pragniesz studiować architekturę krajobrazu? Zobacz gdzie.

W trakcie studiów poznasz szczegółowe zasady zakładania trawników, pielęgnacji roślin oraz podstawy architektury wodnej. Krajobraz to bowiem nie tylko szata roślinna, ale także elementy wodne oraz nawierzchnie ulic, schody oraz latarnie. Architekt krajobrazu musi umieć połączyć to wszystko w jedną, spójną całość, uwzględniając klimat, warunki glebowe oraz kulturę i tradycję wybranego terenu.

Co czeka na absolwentów?

Osoby, które ukończyły studia na kierunku Architektura Krajobrazu, mogą podjąć zatrudnienie w pracowniach projektowych, firmach zajmujących się realizacją i pielęgnacją obiektów architektury krajobrazu, biurach geodezji i terenów rolnych. Mogą też zajmować się konserwacją zabytków i ochroną środowiska. Interesującą propozycją jest administracja parków narodowych i krajobrazowych.

Komentarze

Komentarze